Je bent me voor.
Op D+ moet namelijk spanning staan om de rotor te bekrachtigen, anders doet de dynamo hoegenaamd niets.
Bij het op contact zetten gaat er 12V van de accu, via het laadstroomlampje (en dus de ARC) naar de D+ waar geen spanning op staat en die nu als massa fungeert voor het lampje. Het lampje zal dan ook aan gaan, en dit bekrachtigt tevens de rotor.
Zodra de motor gestart wordt en de dynamo dus draait, bekrachtigt deze zelf de rotor. Er staat nu dus laadspanning op D+ (zeg 14V) en er is dus maar 2V spanning over het lampje (de andere kant op!). Dat is niet genoeg om het lampje aan te laten gaan en dus blijft het nu keurig uit.
In mijn racerproject ligt de ARC er ook uit. Als ik me eens erg verveel, maak ik misschien wel een 'how to' om dat ding er uit te kieperen en toch de essentiële functies te behouden.