Alfa 1.5

Werking LPI

di dec 09, 2008 20:06

Ik rij alweer een tijdje in een 156 1.8TS op LPG, het overschakelen van benzine naar gas duurt lang. Op zich niet een probleem maar had wat inspiratie opgedaan door een en ander te lezen op dit forum. Vanmiddag s gekeken en viel me op dat lambdasignaal op de achterste lambdasonde was aangesloten en die pendelt nooit bij een goede werking van de kat. Dus dit eerst maar eens omgesoldeerd naar een van de voorste sondes. Heeft dit lambdasignaal verder nog een functie aangezien de auto goed reed en ook de 4 gasmeting goed was...wordt de injectieduur van LPI alleen herberekend uit de injectieduur van de benzinecomputer? Het geel/bruine draadje van de temperatuur is ook niet aangesloten weet iemand toevallig wat de kleur van de signaaldraad van de kvl sensor is. De inbouw is echt een voorbeeld van als het gedurende de leaseperiode maar werkt...zal morgen nog wat stekkers en zekeringkastjes reinigen. Bvd

Andretti Molletti

RE: Werking LPI

di dec 09, 2008 21:00

Hoort idd op de voorste Lambdasensor en heeft geen extra waarde behalve de overschakelduur verkorten van benzine naar LPG.
Correcties gaan via het benzineinjectie deel... wel is er altijd een gesloten regeling dus ook in vollast en dan is die sensoringang weer wel extra input voor de LPi ecu.

Temp zou ik niet aansluiten, dat moet softwarematig ook in de LPi ecu zitten nl anders werkt dat niet.

Gebruikersavatar
Robkg
Guru Duplice
Guru Duplice
Berichten: 2452
Lid geworden op: do apr 21, 2005 20:29
Locatie: Utrecht

RE: Werking LPI

di dec 09, 2008 22:09

Bij mij duurt het ook een paar minuten tot kms totdat die overschakelt, ik heb het gevoel dat dat te maken heeft met de motor temperatuur. Is deze warm, dan schakelt die namelijk vrijwel meteen over. Is het héél koud (zoals laatst met de vorst) dan duurt het erg lang.

Overigens vind ik het zonde, mn ouders reden vroeger ook op gas (15jr geleden ofso) en die startten altijd op gas, zelfs bij -10 graden. Scheelt een hoop benzine.
La meccanica delle emozioni
Daily: 166 2.4 JTDm 20v Sportronic - 2004 / 916 Spider 2.0 T.S. - 1999
Gehad: Alfa 33, 75, 146, 155 (2x), 156, Volvo 340, 440, Lancia Delta, Kappa Coupe & SW, Mazda MX-5.

Alfa 1.5

RE: Werking LPI

di dec 09, 2008 22:38

Ik verwacht dat omdat er nu een goed lambdasignaal binnekomt een vlottere overschakeling naar LPG i.p.v. tijdsinterval. Ach dat beetje benzine zo nu en dan wat vers erin blijft het ook werken.

Gebruikersavatar
giuliettaevo
Guru Quintuplo
Guru Quintuplo
Berichten: 7064
Lid geworden op: za feb 19, 2005 15:31
Locatie: Cuijk

RE: Werking LPI

di dec 09, 2008 22:41

Dat is ook precies de reden dat de auto niet op gas start :wink: .... om te zorgen dat alles van het benzinesysteem blijft werken. injectoren en brandstofpomp vinden het niet leuk om niet gebruikt te worden namelijk. :(
"kan niet" ligt op het kerkhof....

Met een slijptol en lasapparaat kom je een heel eind.

WhizzMan
Guru Quintuplo
Guru Quintuplo
Berichten: 5492
Lid geworden op: zo jun 04, 2006 21:54
Locatie: Almerika

RE: Werking LPI

wo dec 10, 2008 09:31

de LPi installatie zal in "noodloop" draaien als de aansluiting op de lambdasensor niet goed is. Omdat je benzine-ECU een compensatie heeft, zal je je 4-gas test wel doorkomen. Je brandstofverbruik en uitstoot kan (zonder dat je dit vermogen kost) nog wel een stukje beter als je de sensor wel goed hebt aangesloten. Ook zal je bij overschakelen tussen benzine en LPi geen nieuwe "inleerperiode" voor je ECU meer hebben. Kort gezegd, als je maximaal rendement en de "officiele G3 emissienorm" wilt halen moet die sensor aangesloten zijn.

Alfa 1.5

RE: Werking LPI

wo dec 10, 2008 11:46

Zal s in de gaten houden of ik ergens verschil in merk...vermoedelijk heeft deze auto altijd zo gereden ongeveer 230dkm. Dit is wel zo'n beetje de eerste met voorkatten een nakat en diverse lambdasondes, misschien had de inbouwer destijds de oudere variant nog in gedachte zitten.

WhizzMan
Guru Quintuplo
Guru Quintuplo
Berichten: 5492
Lid geworden op: zo jun 04, 2006 21:54
Locatie: Almerika

Re: RE: Werking LPI

wo dec 10, 2008 12:05

Zal s in de gaten houden of ik ergens verschil in merk...vermoedelijk heeft deze auto altijd zo gereden ongeveer 230dkm. Dit is wel zo'n beetje de eerste met voorkatten een nakat en diverse lambdasondes, misschien had de inbouwer destijds de oudere variant nog in gedachte zitten.
Houdt er rekening mee dat voor het uitlezen van de lambda ook de polariteit van belang is. Als je de 2 draden verwisseld werkt het nog niet. Als je nu veel sneller overschakelt op LPG zit ie goed om aangesloten, anders moet ie andersom.

Alfa 1.5

RE: Werking LPI

wo dec 10, 2008 12:10

Dat gaat wel lukken paars/wit op zwart en geel/wit aan massa...maar bedankt in ieder geval

Terug naar “Algemene Technische vragen”