Klein updeetje weer. Door allerlei bijkomstigheden gaat t allemaal wat minder vlot dan gehoopt/gedacht/verwacht.
Toch weer wat kunnen doen;
Tank is eronderuit gehaald (was nog goed!

) maar preventief gewisseld voor een reeds met antiroestspul behandeld exemplaar.
Originele veren achter vervangen door Eibach veren, ook de standaard fietspompjes zijn verwisseld voor koni geel ( originaliteit is leuk maar t moet wel een klein beetje sturen he

)
Verder de achterschermen/kont geML'd (spul zeikt werkelijk overal uit) en een beginnend roestplekje aan de tanksteun behandeld.
In het linker binnenscherm achter een roestplekje kaalgemaakt en geprefabt om een dubbel plaatje in te lassen (diele)
Achterrem gangbaar gemaakt >stond nét iets te strak naar stallingsmaatstaven

( je duwt je de t.ring als je m wilt verzetten

) , wellicht in daily usato dat ze net wel vrij zouden lopen doordat er dan geen aanslag op de schijven zit)
Verder bezig om wat benzineslangen t vervangen maar die lijken vooralsnog voorgevormd te zijn (zie topic in 'technisch')
Ook heeft de oranje reflectorbalk achterop behoorlijk last van roest.De gerecycledeouwezanussikoelkastenblikkenstrip

die de basis vormt van zo'n balk is aardig opgevreten in die 23jaar.
Ik twijfel nog tussen 'zo goed als mogelijk herstellen met behoud van de strip en org bevestigingspunten dus' en 'strip verwijderen en m gewoon netjes vastkitten zoals ik dat eigenlijk altijd pleeg t doen met die balken...'
Grtz,fRank