do jul 07, 2011 08:59
Probleem was dat bij een beurt aan de GTA is geconstateerd dat één van de bouten van het subframe dolgedraaid was en dat 'r met een las een niet-zo-fraaie oplossing was gemaakt. De laatste keer dat het subframe los geweest zou kunnen zijn geweeest was bij een koppelingswissel. Ik wilde dus even zeker weten dat dit ook daadwerkelijk moest gebeurd zijn voor ik mensen ging beschuldigen.
Inmiddels heb ik contact gehad met de Alfa dealer die de koppeling-wisselling heeft uitgevoerd, die na navraag direct toegaf dat zijn monteur dit "opgelost" had zonder het te melden. Beetje lastige situatie omdat de koppeling een eind uit de buurt gewisseld is en ik dus niet even op en neer kon/wilde om het terplekke op te laten lossen.
Gelukkig hebben we een goede oplossing kunnen vinden icm de dealer waar de GTA nu voor de beurt staat. De werkzaamheden worden nu hier uitgevoerd, en de kosten door mij gedeeld met de verderop in het land gevestigde dealer.
Kortom: de vervelende discussie die ik vermoedde over het al dan niet los geweest zijn van het subframe bleef uit. De keurige oplossing is voor mij in ieder geval (weer) een bevestiging dat er zeker nog dealers zijn die weten wat service is!
Nu:
156 GTA
156 Crosswagon x2
(SCARB 5781)
Ooit: 156 1.8 SW gaz, Giulietta Multi Air, 75 1.8IE, 155 2.0 16v