AlfaSpider2000
Newbie
Newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: za aug 29, 2009 19:13

Slechte koude start Alfa 166 TwinSpark

wo jun 15, 2011 12:13

Beste experts, graag jullie aandacht voor een onverklaarbaar euvel. Sinds een paar maanden heb ik problemen met de KOUDE start van mijn Alfa 166 2.0 TwinSpark (van de ene op de andere dag).

De symptomen:

- motor slaat aan, maar smoort als het ware en blijft nauwelijks lopen (stottert alsof hij geen of onvoldoende brandstof krijgt of een verkeerd mengsel); extra gas geven o.i.d. heeft geen enkele zin;
- bij afzetten van de motor en direct een tweede keer starten, start hij in een keer en loopt meteen mooi 'rond';
- gevoelsmatig houdt de auto bij constante en vooral lagere toerentallen wel wat in (niet helemaal strak);
- het euvel doet zich niet altijd voor, maar wel zeer regelmatig.

De motor is door een zeer deskundige Alfa specialist meerdere malen volledig nagezien en aan de apparatuur geweest. De waarden blijken de ene dag goed en een volgende dag verkeerd te zijn. Er kan echter geen verklaring voor het euvel worden gegeven (misschien de computer, wordt gezegd). En als altijd: bij de garage start hij in een keer zonder problemen!!

Recent vervangen / nagekeken:

- stappenmotor;
- luchtmassameter;
- lambda sonde;
- bougies (in goede staat, echter de bougies van de eerste cilinder lijken iets vervuilder dan van de andere drie cilinders, maar dit kan dus ook door een verkeerd mengsel worden veroozaakt);
- sleutel door reservesleutel.

Graag jullie suggesties! Alvast bedankt.

Mvg, Joost

Gebruikersavatar
@lfa@lgra
Guru Quintuplo
Guru Quintuplo
Berichten: 5998
Lid geworden op: ma dec 27, 2004 00:09
Locatie: Nabij Friesland
Contacteer: Website

RE: Slechte koude start Alfa 166 TwinSpark

wo jun 15, 2011 12:23

Mijn gevoel zegt dat er onnodig veel zaken vervangen zijn. Als het een onregelmatig optredende storing is, is dat veelal iets erg simpels als een gebrekkig kontakt Als eerste zou ik alle stekkerverbindingen en kontakten nalopen en als dat niet oplevert de bedrading van de sensoren en aansturing van je motorelectronica.

Gasklephuis als een goed schoongemaakt:: De stappenmtor hiervan heeft een luchtschuif die ERG gevoleig is voor vervuiling. Slechts langdurig doorspuiten met remreiniger is het enige wat echt afdoende werkt.

Verder: Een computerstoring van dergelijke aard zou zeker in het geheugen blijven staan.
? ? ? ? ? ? ? ?
BMW 325 CI Cabrio
NEW MINI 2014

AlfaSpider2000
Newbie
Newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: za aug 29, 2009 19:13

RE: Slechte koude start Alfa 166 TwinSpark

wo jun 15, 2011 12:53

Bedankt!

Het gasklephuis is schoongemaakt. De vervangende delen (m.u.v. de lambdasonde) zijn ook niet vervangen als gevolg van deze klachten, maar ervoor al. Ik geef het aan omdat het niet de eerste keer zal zijn, dat nieuwe klachten optreden juist nadat bepaalde onderdelen zijn vervangen.

Het vreemde is, dat een 2e startpoging altijd direct okay is. Bij vuile contacten e.d. zou je verwachten dat deze klacht zich ook openbaart bij een 2e (koude) start (of ook bij warme motor).

rutgerdow
Advanced Member
Advanced Member
Berichten: 868
Lid geworden op: ma mar 01, 2010 11:55
Locatie: Delden

RE: Slechte koude start Alfa 166 TwinSpark

wo jun 15, 2011 13:09

Hoe loopt de motor als je lambda, watertemp en stationair regelaar afkoppelt? Volgens mij moet je zelfs nog lmm kunnen afkoppelen.

Het euvel kan zelfs nog veroorzaakt worden door valse lucht in het inlaattraject of lekkage in je uitlaat tussen kop en katalysator. Maar in dat
geval verwacht je de problemen ook bij de tweede start.
Rutger
155 2.0 ts 16v G3 evo 6-bak blue nord 1997
Citroen Berlingo multispace 1.6 16v

Gebruikersavatar
Chili
Full Member
Full Member
Berichten: 314
Lid geworden op: zo feb 25, 2007 10:30

RE: Slechte koude start Alfa 166 TwinSpark

wo jun 15, 2011 13:30

Aantal km?
Kan een beginnende koppakking zijn...
Eerste bolide:
Renault R4 '78

Vroeger:
145 TD '94
1300 Gt junior '68
156 jtd sw '03
75 2.0 TS '88

Nu:
156 jtd sw '03
33 1.5 I.E. '93

Toekomst:

Giulietta 116 2.0?

Vroeger:

Ducati Mostro 900 carbu
Ducati 1098

AlfaSpider2000
Newbie
Newbie
Berichten: 4
Lid geworden op: za aug 29, 2009 19:13

RE: Slechte koude start Alfa 166 TwinSpark

wo jun 15, 2011 15:10

@Rutger: Dat heb ik nog niet geprobeerd. Weet wel dat hij met een (willekeurig) andere lambdasonde nog beroerder ging lopen. Vandaar voor de zekerheid vervangen. Zal jouw diagnose eens uitvoeren. Overigens, valse lucht zou ook de 'tweede start' moeten belemmeren, toch?

@Chili: 245k. Heb ik ook gedacht en gemeld, maar hier bleek geen aanleiding voor. Bovendien, de compressie van alle cilinders is uitstekend.

Er is trouwens wel recent 'iets' vervangen of gerepareerd in de carterventilatieslang. Daar schijnt een klep in te zitten en die sloot niet goed af, waardoor bij vanuit stationair wegrijden (bij inparkeren bijvoorbeeld) de motor een heel hoog 'piepgeluid' maakte. Dit (piepgeluid) is na de reparatie bijna verholpen (een enkele keer doet hij het nog), echter kort hierna ontstonden wel de huidige problemen... Zien jullie hier nog een verband?

Zouden de injectoren vuil kunnen zijn, of lekken waardoor er een hoeveelheid onverbrande brandstof eerst moet worden verbrand? Want zo klinkt het namelijk. Enenals bij een oude verzopen Nord motor.

Gebruikersavatar
Chili
Full Member
Full Member
Berichten: 314
Lid geworden op: zo feb 25, 2007 10:30

RE: Slechte koude start Alfa 166 TwinSpark

wo jun 15, 2011 15:25

Ja dat piepend geluidje in de inlaatbuis heb ik ook eens voor gehad met een 2.0 Gtv 916.
Hoop dat je het snel vindt, ben wel benieuwd.
Compressie kan alle 4 goed zijn maar wil daarom niet zeggen dat de koppakking nog ok is.
Eens het koelcircuit op druk zetten voor een uurtje en kijken of je koelwater zakt.
Of nog beter, koud starten en CO meten in je expansie vat van het koelwater met een gastester.

Succes!
Eerste bolide:
Renault R4 '78

Vroeger:
145 TD '94
1300 Gt junior '68
156 jtd sw '03
75 2.0 TS '88

Nu:
156 jtd sw '03
33 1.5 I.E. '93

Toekomst:

Giulietta 116 2.0?

Vroeger:

Ducati Mostro 900 carbu
Ducati 1098

Terug naar “Algemene Technische vragen”