Zoals de titel van het topic reeds doet vermoeden heb ik zojuist een Alfa Romeo 33 (type 3) opgehaald van 1992.
Ik kon hem voor niks van mn collega overnemen, vanwege het feit dat hij twee auto's voor de deur heeft staan en geen geld/tijd/zin heeft om deze auto weer op orde te brengen.
De auto is bestemd voor mijn vriendin, niet voor mij, ik heb een Saab 900 (Classic!!!) waar ik voorlopig alleen tijdens de rijles in rijd...omdat ik dus nog geen rijbewijs heb, maar de 900 gebruik als lesauto, ja, in dit geval is het legaal.. (dubbele bediening, benodigde spiegels, gediplomeerd instructeur, enz.)
Maar goed, mn vriendin vind het dus een waanzinnig leuk auto'tje, zo'n 33. Toegegeven, als ie straks gepolijst en gepoetst is, kijk je er al heel anders op, deze velgen misstaan hem niet, dus die ga ik netjes maken, dwz : zandstralen, grondlakken, en spuiten, waarschijnlijk in het spierwit, even een photoshop-impressie maken om te kijken of madame het er ook mee eens is.
Het grote probleem is dat ik alleen Saabs en Volvo's binnenstebuiten kan keren en ook weer in elkaar kan draaien ( 4 jaar inmiddels bij Autodemontage-en Revisiebedrijf Elferink in Enter, Gespecialiseerd in Saab en Volvo), en dus weinig kaas heb gegeten van Alfa-Romeo's, heb eens een versnellingsbak van een 156 JTD vervangen, maar dat is het dus, nooit een boxermotor van dichtbij bekeken.
Ik heb van mn collega gehoord dat beide koppakkingen lek/gescheurd zijn, en waarschijnlijk de koppen krom zijn, omdat ie 120 graden celsius is geweest. Ik ben inmiddels zover, na een paar rake klappen op de startmotor, draait ie rond, maar de motor slaat niet aan, normaal gesproken zou ie best een minuutje kunnen lopen zonder koelwater, maar hij slaat dus helemaal niet aan. Kan dit aan het koppakkingenprobleem liggen of moet ik het elders zoeken, de auto staat nu ongeveer een jaar stil.
Het is een dof rode 1.4 8V Boxer ( zover was ik dus al) met electrische ramen en mooie sportvelgen en een achterspoiler.
Mijn vragen zijn: Is er eventueel iemand in de buurt van Enter (overijssel, naast almelo) die verstand heeft van dit type motorblok, en eventueel bereid is tegen kleine vergoeding het probleem op te sporen en verhelpen?
Is het ook mogelijk om zonder al teveel aanpassingen er een 1.7 16V blok in te hangen? Of zit je dan aan subframe verlassen, tussenschot onder de motorkap naar achter verplaatsen enz enz? Ik weet iig dat de ECU overgezet moet worden, en dat het uitlaatsysteem anders is??
Even bijgaand een aantal foto's van het ophalen en op zn nieuwe plaats bij mij op mn werk.
Achter de Volvo 850 van mn vader:

Nog een keer:

Al eens gepoetste motorkap, dus het potentieel is er...

Zijkant:

Zou ie nog te redden zijn met het krappe budget van mn vriendin??
De auto heeft alleen blaasjes rondom de tankdop maar verder is ie vrij hard!
Wie o wie kan me helpen??
Vriendelijke Groet,
Tim Brok