Pagina 1 van 1
Achterruitverwarming Stelvio
Geplaatst: za mar 15, 2025 18:03
door pstruijk
Ik heb een mooie Stelvio first edition. Probleem is dat als de accu niet voor 80% is opgeladen, de achterruitverwarming niet werkt. Weet iemand hoe ik dat omzeil?
Re: Achterruitverwarming Stelvio
Geplaatst: za mar 15, 2025 21:54
door Dirk-33
Hoe oud is je accu? Nog een originele?
Verder geloof ik niet dat je daar zoveel aan kan doen behalve niet teveel korte stukjes rijden en dus zorgen dat je accu fris is.
Re: Achterruitverwarming Stelvio
Geplaatst: zo mar 16, 2025 12:28
door Hylke
Bekende situatie bij de Giulia en Stelvio. Op de accu is een IBS gemonteerd die vanaf bepaalde percentages acculading accessoires uitschakelt. De spiegelverwarming en achterruitverwarming zijn de eersten.
Het hele idee achter de IBS is dat de dynamo niet continu de accu laadt, daar wordt het verbruik nl negatief mee beïnvloed en dat is niet leuk voor de bloempjes en de bijtjes. Maar wel irritant voor ons als gebruiker.
Eerste stap is om te (laten) controleren of de IBS wel de juiste waardes registreert. Daarna zou je kunnen besluiten of je iets aan je accu moet laten doen, of dat je wat aan je IBS wil laten doen. Er zijn rijders die ervoor kiezen om de IBS te omzeilen. Wellicht dat een specialist je hierover kan adviseren?
Re: Achterruitverwarming Stelvio
Geplaatst: zo mar 16, 2025 12:34
door Dirk-33
Interessant, net even iets verder onderzocht maar die IBS units schijnen ook nog wel eens stuk te gaan en dan de State of Charge niet goed meer te herkennen. Waarschijnlijk kun je met MES zo'n unit toch ook wel resetten zodat die opnieuw de SoC gaat bepalen?
En blijkbaar kun je dat omzeilen Hylke? Is dat dan iets wat je uitprogrammeert met MES ofzo? Meeste merken hebben het daar niet zo op...
Maar de Giulia/Stelvios staan ook bekend om slechte originele accu's en het nukkig werken als de accu's niet fris zijn.
Dus een paar oplossingsrichtingen!
Re: Achterruitverwarming Stelvio
Geplaatst: zo mar 16, 2025 13:47
door Hylke
Het zijn op zich geen slechte accu's, die van mij is vorig jaar voor het eerst vervangen (na 6 jaar bescheiden gebruik). Het batterijmanagement is gewoon gericht op zo'n laag mogelijke uitstoot. Op papier. En dat heeft nu als gevolg dat het lijkt alsof accu's stuk zijn.
De details van het omzeilen en of daar uitprogrammeren via MES of Witech aan te pas komt, durf ik niet te zeggen.