Pagina 1 van 1

Bonk met koppelen Brera Q4

Geplaatst: ma jan 20, 2014 16:12
door diMarco
Hallo,

Ik heb sinds kort een Brera 3.2 V6 Q4. Wat een geweldig apparaat zeg :D
Er zitten echter nog wel een paar technische puntjes aan die verbeterd moeten worden.
Wat me bijvoorbeeld opvalt is dat tijdens het koppelen (tijdens het opkomen van het koppelings pedaal) hij niet helemaal lekker oppakt of vloeiend overloopt. (moeilijk te verwoorden)
Dit gaat vaak met een bonk.
Net alsof de toeren tussen bak en motor niet helemaal gelijk zijn.
Heeft iemand een idee wat dit zou kunnen zijn?
Alvast bedankt voor de reactie's.

RE: Bonk met koppelen Brera Q4

Geplaatst: di jan 21, 2014 09:57
door Italman
Mijn ervaring bij overstappen van 2wd naar 4wd is dat het enige aanpassing vraagt mbt het bedienen van het koppelingspedaal.

Waar je anders al tijdens het lossen van het koppelingspedaal al vlot op het gas kan moet je bij een 4x4 eerst 'op het gevoel' het koppelingspedaal
wat laten opkomen om heel het 'nest' differentiëlen en ander tandwielgedoe op spanning te brengen en vervolgens pas goed te gaan belasten.

Ikzelf heb er toch een paar weken over gedaan om zonder denken boterzacht te kunnen schakelen, dacht dat het aan mij lag maar vriend van me die
ook overgestapt is naar 4x4 had hetzelfde verschijnsel. Als je te vlot door de lastwissel gaat 'klonken' alle tandwielen op elkaar, je denkt precies van jezelf dat je niet
meer kan autorijden.

Mss poging waard om te proberen?

In het ander geval moet je denken aan lamme veren in je koppelingsplaat of een lam dubbelmassa vliegwiel (als die dat heeft?)
Bij mij waren de veren in de plaat lam bij aanschaf, bleek een slechte serie geweest te zijn (subaru, niet alfa, die maken voorlopig geen autos waar mannen van 2 meter in passen inclusief kinderen op de achterbank :wink: ). Daarna ging het soepel schakelen al véél beter.

Groeten!
Paul

RE: Bonk met koppelen Brera Q4

Geplaatst: di jan 21, 2014 20:41
door berlinista
Of een homokineet?

RE: Bonk met koppelen Brera Q4

Geplaatst: di jan 21, 2014 21:41
door frankalfa
Mijn 159 2.4 jtd Q4 heeft ook een 'bonkje' bij bruusk koppeling lossen. En dan vnl bij overschakelen, niet specifiek bij wegrijden (omdat je dan wellicht toch wat gedoseerder ontkoppelt??)

Had ie trouwens al toen ik m kocht anderhalf jaar terug, volgens de heren bij a37 is dat een rubber in de cardan as, hij zit voor t achter diff.

Als ik m op de brug heb kijk ik er altijd ff naar maar op speling of scheuren is t ding niet te betrappen, althans tot op heden niet.

Grtz,fRank

RE: Bonk met koppelen Brera Q4

Geplaatst: di jan 28, 2014 16:51
door diMarco
Vandaag bij de garage geweest. Hij vertelde me dat dit inderdaad het dubbel massa vliegwiel is.
Dat gaat een duur grapje worden. Geintje kost zo'n 2000 euro :?
Niet echt iets wat je zo even laat doen.
Ik denk dat ik er voorlopig maar even mee door rij.