Pagina 1 van 1

Oliepomp?

Geplaatst: do okt 04, 2012 14:49
door Clément
Ik heb een probleem met de olietemperatuur van mijn Giulietta spider (1961). De olietemperatuur loopt op tot het maximum, maar de watertemperatuur blijft normaal. De oliedruk wordt lager als de olietemperatuur stijgt. Er is in Spanje net daarvoor wel nieuwe olie in gedaan.
Wat kan hiervan de oorzaak zijn?

RE: Oliepomp?

Geplaatst: do okt 04, 2012 15:35
door vV
hoe is de oliedruk kod en warm, stationair en op toeren? 4 waardes dus (koud waarde bij een 3000 toeren)

RE: Oliepomp?

Geplaatst: do okt 04, 2012 16:28
door Clément
Mijn auto staat nu in Spanje, dus kan geen proeven doen, maar de oliedruk is prima wanneer de auto koud is en daalt pas als de temp. Oploopt

Re: RE: Oliepomp?

Geplaatst: do okt 04, 2012 20:07
door frankalfa
Mijn auto staat nu in Spanje, dus kan geen proeven doen, maar de oliedruk is prima wanneer de auto koud is en daalt pas als de temp. Oploopt
Dat is normaal, met het oplopen van de olietemperatuur wordt de olie dunner. :wink:

Daarbij, een goede meting doe je met een degelijke oliedruk meter, niet met een dashboardmetertje uit 1961, dat is niet meer dan een indicatie mi. :wink:

Grtz,fRank

RE: Oliepomp?

Geplaatst: ma okt 08, 2012 12:32
door Schaapm
En oliedruk gaat ook nog eens met een leidinkje rechtstreeks de teller in,in plaats van met een sensor.

Olietemperatuur zou ik me niet zoveel zorgen om maken.
Dit gaat normaal gesproken goed, zeker wanneer de watertemperatuur in orde blijft.
Sensor onder in de carterpan zal wel overleden zijn. werkje van 5 minuten (mits de olie al afgetapt is...)