Pagina 1 van 1
Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 10:58
door JoorZ105
Een vraag voor de technici onder ons.
Ik ben aan het experimenteren met een 1750 blok met één progressieve weber DGV carb.
De weber DGV is kwa sproeierbezetting bedoeld voor een 1600 Frod blok en behoeft daarom wat aanpassing.
In amerika heb ik wat advies verkregen met betrekking tot een goede sproeierbezetting, welke ik nog niet heb kunnen testen.
WANT
Mijn vraag:
De weber DGV is een valstroomcarb, welke progressief werkt. Bij gas geven gaat eerst 1 klep open en daarna de tweede. Nu zit ik met het feit dat ik een grotere acceleratiesproeier nodig heb. De originele acceleratiesproeier heeft twee pootjes (1x primaire venturi en 1x secundaire venturi) waarbij de acc sproeier alleen een inspuitopening heeft voor de primaire venturi.
In een grotere maat zijn er nog slechts twee varianten vekrijgbaar:
acc sproeier met opening aan se secundaire kant (heb ik dus niks aan)
acc sproeier met opening aan BEIDE kanten
Ik kan nu twee dingen doen met de laatste variant:
A) monteren met opening aan beide kanten: wat gebeurt er dan? Bij accelereren met volgas zal dit wel goed gaan

, maar bij half gas (één klep open?) moet het toch ook ergens heen?
B) opening aan secundaire kant dichtkitten en dan monteren: moet zeker goed gaan.
Is variant A te overwegen? Ik weet dat deze variant in de racerij gebruikt is/wordt maar waarschijnlijk in combinatie met een ombouw van progressief naar twee gelijktijdig opererende kleppen?
RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 11:02
door JoorZ105
ziet er zo uit:

RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 12:07
door WhizzMan
De sproeier is ongetwijfeld ruim overbemeten en niet de restrictie. De opbrengst komt waarschijnlijk van de afstelling van de pomp. Als je te weinig mengsel krijgt uit die pomp, zal je die anders af moeten stellen, lijkt me?
RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 12:16
door JoorZ105
Hoezo overbemeten?
waarom kun je die dan zelfs twee keer zo groot krijgen?
RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 13:16
door Zaagauto
Weet je zeker dat je een grotere sproeier nodig hebt en niet meer opbrengst?
De diameter van de sproeier bepaalt in principe de tijdsduur die nodig is om de vooraf ingestelde hoeveel benzine toe te voeren. Hoe groter het gat hoe sneller die hoeveelheid ingespoten wordt. Een grotere sproeier voert dus niet meer benzine aan.
Dus:
Een grotere sproeier geeft bij gelijkblijvende pompopbrengst een kortere "inspuitduur". Populair gezegd: kiept dezelfde hoeveelheid benzine sneller naar binnen.
Gelijke sproeier met grotere pompopbrengst geeft een langere inspuitduur en grotere hoeveelheid. Populair: kiept meer benzine gedurende langere tijd naar binnen.
Vraag is dus wat je precies nodig hebt op hem mooi op te laten pakken...
Heb je al gereden en vastgesteld dat de huidige bezetting en afstelling niet voldoet?
RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 14:10
door JoorZ105
voor de volledigheid nog wat toelichting:
Ik heb gereden met de originele 1600 bezetting.
Resultaat:
Om de mengschroef op stationair zo goed mogelijk te krijgen moest ik hem erg ver (bijna helemaal) in draaien ten opzichte van de door weber voorgeschreven basissetup.
van stationair naar gas geven hikt de motor, waarna deze goed doortrekt.
De oude bougies (inmiddels vervangen voor nieuwe) waren kurkdroog.
Om het oppakken van onderaf te verbeteren heb ik op basis van een advies van Pierce Manifolds (USA) een andere mengbuis gezet in de primaire zijde. (was F6, nu F50) Conform dit advies Op basis van het advies van Pierce Manifolds (USA) heb ik hierbij ook grotere staionair sproeiers (0.05 groter) aangebracht. Ook heeft dit geleid tot iets grotere hoofdsproeiers (0,05 groter) en flink grotere luchtsproeiers (primair 0,25 groter en secundair 0,10 groter).
BCCP heeft het advies van Pierce nog eens geanalyseerd. Een vergelijking met sproeierbezettingen van 1600 ford en alfa motoren leert dat het adves logisch in elkaar zit.
Onderdeel van het advies was dus ook nog de genoemde vergroting van de acc sproeier van 0,5 naar 0,55.
RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 14:13
door JoorZ105
@ Jack
Dank voor je uitleg.
Ik zal eens kijken of/hoe ik kan stellen aan de pomp opbrengst, maar eerst beter eens proefdraaien vanavond met de aangepaste bezetting.
Logischerwijze neig ik voor de acc sproeier naar het dichtstoppen van de secundaire tak en dan de .55 monteren en dan afstellen en eens kijken wat het geheel doet.
RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 15:05
door Zaagauto
Joris,
ik zou me er nog even niet te druk om maken...
Ik heb de bouw van de DGV zo niet in m'n hoofd zitten maar ik zou eerst kijken of er wat aan de acc. pompopbrangst te doen is.
Als je hem onbelast van stationair door z'n verschillende sproeiers laat klimmen, niest ie dan ook? Hikt ie verder nog? Pakt ie mooi op?
RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 15:34
door JoorZ105
dan pakt hij mooi op inderdaad.
het gaat van onbelast naar belast: eerst even inhouden en dan in 1 keer door.
Dit gebeurt zowel in vrijloop als tijdens het rijden in de versnelling.
tijdens het doortrekken geen hikjes
RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 15:44
door Zaagauto
Dan zou ik inderdaad een stapje groter gaan.
De enkelvoudige 55 is trouwens wel te krijgen hoor.
RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: vr mei 13, 2011 15:51
door JoorZ105
Dat dacht ik ook maar nu blijkt niet bij bccp, waar ik alle benodigde onderdelen obv het advies van Pierce in 1 keer kon bestellen......dacht ik
(ik zal mij hier verder niet over uitwijden op deze plek

)
De .55 dubbele acc sproeier zal ik wel aan 1 kant dichtmaken zodat ik verder kan.
Vanavond ga ik dus de boel aanzwengelen en dan eens kijken wat er gebeurt.
Met 1600 bezetting wat de TI overigens al VEEL vlotter (als in sneller

) dan met de oude solex
Re: RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: za mei 14, 2011 11:50
door WhizzMan
Hoezo overbemeten?
waarom kun je die dan zelfs twee keer zo groot krijgen?
Zaagmans heeft het redelijk goed uitgelegd wat ik eigenlijk bedoel.

RE: Acceleratiesproeier experimenten
Geplaatst: za mei 14, 2011 14:49
door JoorZ105
Net de carb met de nieuwe setup afgesteld en een rondje gereden.
Werkt een stuk beter. Hik is weg.
Na wat kms de bougies er eens uittrekken