Pagina 1 van 2

Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 18:46
door tsuma
Hoe begin ik er best aan en zijn er bijzondere dingen waarop ik moet letten ?
Moet de achteras naar beneden om alle onderdelen goed te kunnen bereiken ?
Thanx !

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 19:45
door KAS
Als je geen sleutel ervaring hebt. En al helemaal niet wat remmen betreft, begin er dan niet aan. Als je weet hoe het moet is het niet moeilijk maar zonder kennis van zaken is het best lastig.

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 19:53
door Maxtor
Bij de 75 van mij broer moeten ook de blokjes en schijven vervangen worden. Ik weet dat je de zuigertjes moet terug schroeven met de stelschroeven, maar hoe moet het precies eigenlijk?

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 20:00
door KAS
Kijk hier maar eens.
http://denovich.org/alfa/sikand_mti/milano.html

Klik dan op rear brake caliper rebuild. Als je dat snapt kun je er gerust aan beginnen.
Succes.

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 21:33
door Maxtor
Dat is meer over het reviseren van je klauwen, en persoonlijk zou het Nederlands voor mij wat beter werken dan Engels, ik kom er wel uit maar echt soepel gaat het niet. Ik moet alleen weten hoe je de schijven en blokken vervangt, eerst de as loshalen, dus die bouten die op de schijf gaan losschroeven. Maar dan? Moeten de klauwen losgehaald worden? Hoe schroef ik de schijven los? Hoe werkt het met het terugstellen van de zuigertjes?

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 22:14
door Alessandro
Als je het nog nooit gedaan hebt en je hebt geen handboek: niet aan beginnen! [-(
Anders gewoon er voor gaan, al doende leert men. 8) :lol:
Eerst zuigers terugschroeven, dan borgpinnetjes los en blokken verwijderen.
Zodra de as los is, donderen de schijven zo naar beneden!
Ben benieuwd......... :-s

Re: RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 22:29
door KAS
Als je het nog nooit gedaan hebt en je hebt geen handboek: niet aan beginnen! [-(
Anders gewoon er voor gaan, al doende leert men. 8) :lol:
Eerst zuigers terugschroeven, dan borgpinnetjes los en blokken verwijderen.
Zodra de as los is, donderen de schijven zo naar beneden!
Ben benieuwd......... :-s
Als je het zo opschrijft valt het best mee, :wink: maar pas op met die inbusbouten, die kunnen behoorlijk vast zitten. Als je die ronddraait dan heb je gelijk voer voor de `scheld jij wel eens op jouw Alfa `topic. En let er op dat bij het terugstellen van de zuigers,je niet de verkeerde kant opdraait. Met een beetje pech gaat het lekken langs de stelboutjes voorop. En remblokken afstellen met een voelermaat. Anders kan het wel eens gaan roken achter, of een lange pedaalslag. Veel geluk. :thumbs:

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 22:33
door Joris Groeneveld
Hee, eens moet de eerste keer zijn!!
En als je er aan begint, zorg dat je alle tijd van de wereld hebt en de 75 evt. een nachtje kan laten staan als het niet lukt.

Succes er mee!

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 22:47
door Mike
Tsuma,
Als je in de buurt van Hoorn of Alkmaar woont wil ik je wel helpen .
gr Mike

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 22:47
door Maxtor
Na wat onderzoek op internet ben ik op het volgende gekomen:

Ik stel eerst de stelschroeven terug zodat de blokjes wat meer speling krijgen ten opzichte van de schijven. Vervolgens schroef ik de aandrijfas op de schijf los, dan schroef ik de schijf zelf los. Dan liggen de schijven eraf en kan ik beginnen met de blokjes, deze vervang ik door het loshalen van een veer, en twee (?) borgpennetjes. Oude blokjes eraf en nieuwe erop (deze vet ik eerst aan de achterzijde in met wat kopervet en lichtjes aan de zijkanten om piepen te verkomen) vervolgens monteer ik de schijven weer, dan stel ik met de stelschroeven de blokjes goed, de speling tussen de blokken en schijven mag 0.1mm zijn (meten met een voeler maat). Zo zou het naar wat ik nu 'onderzocht' heb moeten werken.

Maar ik zit nu te twijfelen, logisch lijkt mij dat je de stelschroeven direct helemaal terug schoeft of anders voordat je de nieuwe blokjes erop schroeft ofniet? Dit omdat de zuigertjes terug moeten zijn wil je je nieuwe blokjes erop zetten.

Dit is puur wat ik na een beetje speurwerk wijzer ben geworden.

Correct me if I'm rong please!!!!!

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 22:53
door KAS
Eerst de blokjes demonteren. Dat doe je door die borgpennen er uit te trekken. Wel eerst die clipjes loshalen.Daarna de zuigers terugdraaien. Links en rechts maal 2. Daarna inbusbouten los. Aandrijfas wegduwen. Schijven eraf, nieuwe erop. Vastzetten met loctite. Blokjes erin met een beetrje kopervet. Borgpennen erdoor en afstellen. Clipjes vastzetten. Dan moet het goedgaan. Succes.

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 23:18
door Woody34
Ik heb het nu 2 keer gedaan en godzijdank op een brug. Als je geen brug tot je beschikking hebt zou ik het laten doen.

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: ma jan 10, 2005 23:32
door Maxtor
Over een brug heb ik helaas geen beschikking, kan wel gebruik van maken maar aangezien de auto geen apk heeft en dus niet een stuk mag rijden zal het toch op de grond moeten gebeuren met steunen.

Is het toch niet verstandig om eerst te zien of de stel schroeven uberhaupt willen draaien? Straks heb ik de blokje eraf gehaald en krijg ik ze er niet meer op mochten die schroeven niks meer doen. En Loctide? Dat is een soort van vloeibare borgpennen of?

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: di jan 11, 2005 00:10
door Joris Groeneveld
@ woody;

achterkant opgebokt gaat bijna net zo makkelijk als op de brug
heb beide meerdere malen gedaan
in tijd maakt het niet veel uit

bepalende factor is de ganbaarheid van de bouten v.d. aandrijfas en de gezondheid v.d. klauwen

RE: Remblokjes achter Alfa 75 TS

Geplaatst: di jan 11, 2005 08:40
door roberto
Heb de remblokken en de schijven vervangen op m'n 75 en al een keer remblokken op de GTV6, maar beide keren was het een hele toer. Vooral het gangbaar maken van de zuigers was lastig. Maar het is heel goed zelf te doen. En ben het wel met Alessandro eens; gewoon doen!

Wat ik mis in deze draad is dat een van de stelschroeven 'tegendraads' is; volgens mij is het de binnenste stelschroef van de linker klauw. Tis alweer een tijdje geleden :wink:. Ook is het makkelijk om nog de draad van de handrem wat losser te zetten.