Pagina 1 van 1

Ratelend/ schurend geluid in de aandrijflijn (Spider)?

Geplaatst: ma jul 06, 2009 11:47
door Sergio
Op de terugweg van de registerdag heb ik, voor mijn gevoel, een soort van ratelend of schurend geluid in de Spider opgemerkt. Ik hoor / voel het als ik gas loslaat om op de motor af te remmen, het lijkt een beetje alsof je over heel slecht, ruw, asfalt rijdt, echt beter kan ik het niet omschrijven. Het lijkt er op alsof het uit de aandrijflijn komt, cardanas of het differentieel? Ik merk het vooral als ik bij hogere snelheden op de motor af ga remmen op de snelweg en het is bijna niet op te merken op 80km wegen.

Ik weet dat het vage info is maar wellicht is dit een bekend probleem? Iemand tips?

RE: Ratelend/ schurend geluid in de aandrijflijn (Spider)?

Geplaatst: ma jul 06, 2009 15:49
door alfaromeocars
Herkenbaar :-)

Bij mij vooral wanneer de wagen goed warm staat, en je laat bij hogere snelheden het gas los dan hoor ik het ook.
Als is het voor mij geen schurend maar ratelend geluid.

Ze heeft er al jaren last van maar het wordt niet erger en bij nazicht van de ophanging, ... lijkt alles in orde.
Misschien de ophanging van het blok die wat zwakker wordt?

RE: Ratelend/ schurend geluid in de aandrijflijn (Spider)?

Geplaatst: ma jul 06, 2009 15:59
door Sergio
Het was gisteren inderdaad heel heet (33 graden volgens het bord alngs de weg), ook de chauffeur begon daardoor bijna te ratelen en schuren 8)
Vooralsnog zal ik mij dan even geen zorgen proberen te maken... Kan het misschien met een minieme uitzetting van de cardanas/tandwielen door de warmte komen?

RE: Ratelend/ schurend geluid in de aandrijflijn (Spider)?

Geplaatst: ma jul 06, 2009 22:19
door joost
Sergioooo

heb ik dus ook , bij komt het een beetje uit het midden van de auto vandaan, denk dus de cardan of ophangig daarvan.
maar weet dus niet of het kwaad kan...

verder leuke dag natuurlijk!!!

RE: Ratelend/ schurend geluid in de aandrijflijn (Spider)?

Geplaatst: do jul 09, 2009 00:01
door De Block
In mijn Bertje ook wel eens hoorbaar. Nieuwigheid.

RE: Ratelend/ schurend geluid in de aandrijflijn (Spider)?

Geplaatst: do jul 09, 2009 18:53
door B-lee
Is het de middenste ophang rubber niet van de aandrijfas waar een rollager in zit dat versleten is ?
Die geeft meestal bij slijtage ,aan een bepaald troerental bij belasting v/d motor(bij gas geven) of achterbrug ( bij gas lossen ) een resonantie geluid en soms bij goter slijtage enorme trillingen in het midden onderaan de wagen .
:-k