Pagina 1 van 1

standaardgewicht vliegwiel 2 liter Nord (105-serie)

Geplaatst: do aug 21, 2008 19:50
door roel
Hoi,

Ik ben bezig met de opbouw van een een 2 literblok voor mijn Giulia TI. Nu komen hier dus HC-zuigers in en andere nokkenassen, maar of ik het vliegwiel laat verlichten weet ik nog niet. Het wordt namelijk een straatauto en die moet wel een beetje soepel blijven.

Nu was ik vandaag bij Post en Dros i.v.m. het afgeven van de krukas/poelie/vliegwiel/drukgroep voor het dynamisch balanceren en om nog over het verlichten van het vliegwiel te praten. Hij had het vermoeden dat het vliegwiel al eens afgedraaid is (aan blokzijde dus, want daar loopt een "geul" ).
Het vliegwiel weegt nu 7,2 kg en mijn vraag is nu of dit standaard is, of al lichter. Ik heb namelijk geen los vliewiel liggen om te checken en in de documentatie en via de zoekfunctie kom ik geen standaardgewicht tegen.

Indien het al lichter is, hoef ik me niet meer bezig te houden met het verlichten-vraagstuk :wink:

Roel

RE: standaardgewicht vliegwiel 2 liter Nord (105-serie)

Geplaatst: do aug 21, 2008 21:49
door @lfa@lgra
Idee voor een verlicht vliegwiel ??? :mrgreen:

Die 7.2 KG klinkt en voelt mij als volledig origineel. Je kunt er echter probleemloos 1.5 KG vanaf laten draaien zo lees je op blz 2 van dit topic. Er is eens een uitvoerige discussie over geweest, maar ik kan hem zo niet vinden. :idea: Misschien op het oude forum onder 105 tuning??

RE: standaardgewicht vliegwiel 2 liter Nord (105-serie)

Geplaatst: do aug 21, 2008 22:05
door siegerdehaan89
ter info: bij het vliegwiel op de turbomotor was de ''ring'' waar de drukgroep op zit in 4 gedeeltes weggehaald. Hoeveel deze weeg heb ik geen idee van.

Heb nooit hinder gehad van het lichte vliegwiel in elk geval.

RE: standaardgewicht vliegwiel 2 liter Nord (105-serie)

Geplaatst: vr aug 22, 2008 01:09
door GiuliaCorse
Volgens mij weegt het standaard vliegwiel zo'n 9 kg, maar zal hem eens van zolder halen en wegen.

RE: standaardgewicht vliegwiel 2 liter Nord (105-serie)

Geplaatst: vr aug 22, 2008 08:44
door roel
@@@: als 7,2 origineel is, dan zou je er inderdaad 1,5 kg af kunnen halen zonder problemen. Bij P&D hadden ze het over 20% zonder problemen. Ik heb al wat verschillende topic doorgespit en daar kwam de 1,5 kg ook naar voren, maar nergens werd het begingewicht vermeld :wink:

@GC: dat zou fijn zijn. En mijn bovenstaande opm. richting @@ is gelijk de antwoord op jouw vraag op Alfaspeed :wink:

Roel

RE: standaardgewicht vliegwiel 2 liter Nord (105-serie)

Geplaatst: ma aug 25, 2008 15:34
door roel
Martin is zo vriendelijk geweest om zijn vliegwiel te wegen -> 9,5 kg

Die van mij is dus al ca. 25% lichter gemaakt. Niets meer aan doen dus!

Roel

RE: standaardgewicht vliegwiel 2 liter Nord (105-serie)

Geplaatst: ma aug 25, 2008 17:05
door Giulia 75
Ga je de rest,krukas, drijfstangen,enz. ook uitbalanceren? Is erg aan te bevelen.

Re: RE: standaardgewicht vliegwiel 2 liter Nord (105-serie)

Geplaatst: ma aug 25, 2008 17:23
door roel
Ga je de rest,krukas, drijfstangen,enz. ook uitbalanceren? Is erg aan te bevelen.
Yep, zie begin van mijn post:
Nu was ik vandaag bij Post en Dros i.v.m. het afgeven van de krukas/poelie/vliegwiel/drukgroep voor het dynamisch balanceren en om nog over het verlichten van het vliegwiel te praten
Drijfstangen worden inderdaad ook uitgewogen en uiteraard ook de zuigers/veren/pistonpen-setjes

Bedankt voor het meedenken i.i.g.

Roel