Pagina 1 van 1
Hoofdkoppelingscylinder vervangen en ontluchten
Geplaatst: do mei 15, 2008 12:40
door 2000 veloce
Ik ben erachter dat de hoofsdkoppelingscylinder lekt bij het rubber. ik heb een nieuwe gekocht en wil de oude vervangen.
Mijn vraag is of iemand mij kan vertellen hoe ik het beste en snelste kan ontluchten.
B.v.d.
Rob Jansen
RE: Hoofdkoppelingscylinder vervangen en ontluchten
Geplaatst: do mei 15, 2008 13:01
door Zaagauto
Eenmans kitje kopen voor remmen ontluchten.
Nippel voor ontluchten zit op de hulpcylinder, rotplek.
Aansluiten, nippel halve slag open en maar pompen met je pedaal... totdat er schone en luchtbelloze olie in het slangetje komt.
Wel tussendoor olienivo in potje op de HKC in de gaten houden en zo nodig bijvullen.
Zie ook HIER
En voor de werking van het kitje, zie HIER (ongeveer halverweg de eerste pagina)
RE: Hoofdkoppelingscylinder vervangen en ontluchten
Geplaatst: do mei 15, 2008 13:14
door 2000 veloce
Bedankt Zaagauto,
Is zo,n eenmanszetje bij iedere automaterialenhandel te verkrijgen
Rob Jansen
RE: Hoofdkoppelingscylinder vervangen en ontluchten
Geplaatst: do mei 15, 2008 13:21
door Zaagauto
Volgens mij wel ja.
Met een beetje geluk zelfs bij de bouwmarkt als ze een fatsoenlijke autoafdeling hebben.
RE: Hoofdkoppelingscylinder vervangen en ontluchten
Geplaatst: do mei 15, 2008 13:54
door @lfa@lgra
Eezibleed
(even aanklikken in linker kolom: remontluchtingsapparaat.)
Verkrijgbaar oa bij Brezan.
RE: Hoofdkoppelingscylinder vervangen en ontluchten
Geplaatst: za mei 17, 2008 19:41
door gwen
Eezibleed is gewoon te makkelijk voor woorden, ook al vind ik het een beetje Jip en Janneke spul maar het werkt als een dolle. Druk op het systeem via een reservewiel. Je kan als je wil de boel eerst volledig doorspuiten met lucht uit het reservewiel, of gewoon doorspoelen met nieuwe remolie. Het is net alsof je de kraan open zet van de douche.
Als je de HKC vervangt zou ik ook meteen maar de flexibele slang naar het blok vervangen, die is dan ook wel einde oefening. Als je zo ver bent meteen de koppelingcilinder demonteren [verrringen] en hier meteen even alle onderdelen uit elkaar halen en reinigen, reviseren/vervangen en in elkaar zetten.
Jammer dat je op dit moment niet kunt ontluchten omdat de zuiger dan uit de cilinder wordt gedrukt. Wel kan je de flexibel eerst aan de cilinder monteren waarna je deze vervolgens in de aluminium sparing plaatst en borgt met de veerringen.
Succes