Abarth MkII

1990 Spider start niet na rit

zo mei 11, 2008 10:58

Ik heb het volgende probleem met onze Spider.
Het accu lampje blijft zoieso branden, terwijl er een zo goed als nieuwe accu in zit. Dynamo?
Na een rit, bij warm weer, wilt de wagen niet meer starten. Na een flinke afkoelings periode slaat ie dan wel uiteindelijk zonder probleem aan. Volgens de vorige eigenaar, zou dit liggen aan het feit dat de startmotor te warm zou worden. De auto wilt wel starten, als we haar aanduwen. Starten via de startkabels werkt dan weer niet.

Iemand enig idee waar dit aan zou kunnen liggen?
Alvast bedankt,
Björn

Gebruikersavatar
frankalfa
Guru Quintuplo
Guru Quintuplo
Berichten: 8070
Lid geworden op: ma dec 27, 2004 20:34
Locatie: Koewacht (of all places!)

RE: 1990 Spider start niet na rit

zo mei 11, 2008 12:39

Bjorn je geeft zelf het antwoord al mi; als je acculampje brandt bij draaiende motor (evt iets verhoogd toerental) dan is er dus iets mis met je laadspanning (dynamo eens door laten meten, koolborstels wellicht versleten?)

Vwb het starten bij warme motor; je bedoelt dat bij omdraaien van de sleutel de startmotor niet rond gaat? Dat ligt hoogst waarschijnlijk aan de overgangsweerstand in je contactslot/bedrading.
Om dit definitief op te lossen zou je een extra relais tussen je contactslot en startmotor kunnen plaatsen; zo wordt je contactslot en bedrading ontlast van de wat zware spanning richting startmotor ( veel 75's hebben hier ook last van, komt idd vaak voor bij hogere temperaturen onder de motorkap)

Suc6, grtz,fRank
Poetsen is voor mensen met patina-angst...

Abarth MkII

RE: 1990 Spider start niet na rit

zo mei 11, 2008 22:06

Idd Frank, zodra je wilt starten slaat de startmotor gewoon niet aan. Niet eens een poging tot draaien.
Verder werkt wel de electrische apparaten zoals de aanjager, radio, electr. ramen. etc.

Alvast bedankt voor de reactie, ik ga hier eens mee aan de slag.
Gr. Björn

Gebruikersavatar
164 Shark
Advanced Member
Advanced Member
Berichten: 547
Lid geworden op: ma dec 27, 2004 16:42
Locatie: IJmuiden
Contacteer: Website

RE: 1990 Spider start niet na rit

ma mei 12, 2008 00:57

Check deze topic maar eens .................................


Startrelais
Nu in bezit:
Spider Veloce ex-USA (carbs) (1978)

Terug naar “Algemene Technische vragen”