Pagina 1 van 1

Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 14:01
door jippooo
Dag luitjes,

Mijn koppeling gaat uiterst stroef en als hij ingestrapt is, maar ook onder het rijden, maakt hij een pokkeherrie. Je hoort het geschaaf boven het motorgeluid. Maar als hij in de vrij staat en het pedaal is niet ingetrapt, is hij stil. Als ik dan intrap is het lawaai er weer. Wat zou ik moeten laten vervangen? En wat zou daarvoor een gangbare prijs zijn? Porbeer me zelf te behoeden voor trucs. De koppeling pakt verder prima hoor. Bedankt.

Marcel

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 15:10
door chopmax
Drukgroep van de koppeling? Zat gratis bij mijn nieuwe koppeling.

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 15:11
door yuri 75 V6
En het gaat om een auto he?

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 15:15
door Aikon1694
Ik heb net mijn drukgroep laten vervangen. Had een ratelend geluid als je de koppeling 100% intrapt. Als je de koppeling 80% intrapt is het weg of minder.
Drukgroep is nieuw niet meer te krijgen. Het ging hierbij om een 75 V6...

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 15:24
door Atte
Een koppelingsset compleet (drukgroep, plaat en lager) voor de 75 V6 bij Prins Bredevoort te Winterswijk voor Euro 570,-. Gewoon nog nieuw leverbaar.

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 15:33
door Aikon1694
Inderdaad kompleet wel. Maar alleen de drukgroep niet.

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 15:51
door jippooo
Yup, auto..Alfa 146 JTD. Hmmm...thanks voor de reacties. Mss hoef ik alleen de drukgroep, maar die is dan niet los te krijgen als ik jullie goed begrijp?

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 15:52
door yuri 75 V6
Ik zet in op het druklager.

en de verwarring over de drukgroep kwam omdat je type auto niet vermeldde :wink:

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 16:22
door jippooo
my bad! Ik zal laten weten wat het is. Dat pedaal moet je met geweld intrappen en dat geschuur klinkt als 2 platen overelkaar. Pedaal ging al een tijd stroef, maar nu het geschuur erbij. Ik kom in de 3 nog gewoon van de plaats af.

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: di feb 26, 2008 19:54
door Atte
Ach, krijg je voor de 146JTD geen onderdelen meer, dan kun je nog altijd ergens een leuke 75 op de kop tikken. Daar zijn dus wel onderdelen voor...

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: za mar 01, 2008 13:13
door jippooo
Enjaaaaaa...koppelnig ligt eruit. |Voor een verkeerslicht hoorde ik wat gerammel en het pedaal stond klem op de bodem. Ik kwam niet meer van de plaats. Daarna kwam het pedaal omhoog om vervolgens niet meer ingetrapt te kunnen worden! Wel was het gek genoeg zo dat als ik de pook tegen de 1 aan duwde, hij heeeeeel langzaam vooruit kroop. Maar dan begon er iets de rammelen dus snel uitgezet.
De Alfagarage zei dat de unit vervangen moet worden waarschijnlijk. Druklagers liggen eruit....De kosten: 850 Euo inc. btw. Is dat niet erg hoog? Of is dat normaal? Anders zou ik even gaan shoppen maar ik weet niet wat die hele koppeling inc. lagers kost. Iemand een idee? Dank u vriendelijk!

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: za mar 01, 2008 14:40
door jippooo
AlfA vroeg 850. De garage om de hoek, dankzij mijngarage.nl, 585! scheelt nogal:)

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: za mar 01, 2008 17:08
door giulia-tom
Zal hoofdzakelijk verschil zijn in koppeling (imitatie en orgineel)....Natuurlijk kan het goedkoop....de volgende vraag is of je jouw vliegwiel niet aangetast hebt want dat kan met een slechte koppeling en blijven doorrijden. :wink:

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: za mar 01, 2008 18:10
door jippooo
Ojee....hoop het ook niet. De koppeling deed het verder goed, maar het pedaal ging altijd wel stroef. De platen waren dan ook nog goed. Bidden!

RE: Koppeling stroef en pokkeherrie!

Geplaatst: za mar 01, 2008 19:57
door cmva
Org. koppelingen zijn vaak goedkoper dan immitatie,(al is t vaak allebei Valeo oid)