Pagina 1 van 3

Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: za jan 05, 2008 23:05
door DAVE
Tja, dacht mij vanavond even te "ontstressen" en mij een beetje te amuseren met het monteren van een setje 15" GTA-replika's op mijn brievenbusje
van 1969 :cry:

Ben er in geslaagd om 1 achterwiel zonder problemen te demonteren en bij het tweede (linksachter) ondanks WD-40 die al goed ingedrongen was, alle 4 de wielbouten gewoonweg AFGEBROKEN :shock: :shock:

Ze zaten MUUUUUUUUUUUUUrvast en er was absoluut geen beweging in te krijgen ....als er beweging was waren ze gelijk afgebroken.

Wiel is er nu natuurlijk af ...maar nu zit ik daar met vier stompjes !

Iemand een idee hoe ik dit oplos ? Remschijven demonteren ?

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: za jan 05, 2008 23:25
door giulia-tom
Dave, ben ik nu heel erg fout bezig als ik zeg dat je de verkeerde kant opdraaide??? :wink:

(oude serie is tegengestelde schroefdraad)

IN je onderschrift staat er meer oud spul dus dat wist je ?

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: za jan 05, 2008 23:28
door 164 Shark
een 69 er .............

volgens mij heeft die linkse draad linksachter ............
heb je nu niets meer aan natuurlijk , dus ja .......
schijf demonteren , en de naaf reviseren met verse draadeinden :cry:

veel werk helaas .............

sterkte met de oiperatie

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 09:18
door DAVE
@Guilia-tom .............tja...wist ik niet ...nu wel natuurlijk:oops: :oops: Ben nooit een grote mecanicien geweest, tracht mijn schade nu in te halen...met vallen en opstaan !

Linksachter linkse draad en rechtsachter gewone rechtse draad om los te schroeven ?? Dat is toch wel op zijn minst zéér eigenaardig ??

En nu, hoe demonteer ik de schijf ? Heb reeds de vier bouten langs de binnenkant proper gemaakt en ingespoten met WD-40 om te demonteren.

Iemand ervaring hiermee? Moeten de remklauwen dan ook helemaal gedemonteerd worden ? Heb dit nog nooit gedaan...

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 11:43
door Giulia Bianca
Indien linkse draad dan is dit te zien, de moeren hebben een "kerf" op de facetten van de zeskant !!!!!

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 13:10
door jef 75
Dave,ik ga uit van normale techniek,ken het bij dit type Alfa niet.
auto opkrikken
klauw eraf(2 bouten geloof ik)
beschermkapje asmoer
asmoer lossen,zit zo vast niet bij conische lagers ( als het conische zijn?)
als dat alles los is kan je je remschijf over de as naar buiten trekken,en langs achter de kapotte draadeinden eruit tikken.
om de asmoer te monteren heb je een momentsleutel nodig,maar kan ook op gevoel,(als het andere mechaniek is gaat dit allemaal niet op)
zou kunnen dat de mechaniek wat anders is,dan moeten de kennenrs het maar zeggen. :wink:

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 13:21
door bralfa
Jef,

helaas sla je de plank hier behoorlijk mis....

- Remklauw demonteren
- Handremkabel demonteren
- Remschijf en trommel demonteren
- steekas demonteren (4 boutjes aan flens acheras)
- steekas naar buiten trekken
- wielbouten vervangen
- terugbouwen...

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 13:24
door jef 75
ik had het over de voorkant,maar ach ik wilde enkel wat helpen,negeer mijn geklooi Dave :wink:

Re: RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 13:29
door bralfa
ik had het over de voorkant,maar ach ik wilde enkel wat helpen,negeer mijn geklooi Dave :wink:
Jef,

Als je ontnuchterd bent en nog eens naleest kun je zien dat Dave slechts de achterzijde om zeep geholpen heeft...
Denk dat die leerschool voldoende is om aan de voorzijde niet dezelfde "fout" te maken..

:lol:

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 13:32
door jef 75
klopt,volgende keer hou ik men mond als ik er niks vanaf weet :wink:

suc6 Dave

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 15:10
door DAVE
Dank je Jef en bralfa : het begint te vlotten !! In ieder geval voor een leek als ik is elke tip waardevol.

Inderdaad enkel linksachter heb ik de boel naar de verdoemenis geholpen !

Ben zover dat de vier stompjes die over gebleven zijn eraf zijn, remklauw eraf , schijf eraf (ging gemakkellijk!) ...

Nu moet ik nog de steekas demonteren. Heb echter nog identiek dezelfde steekas liggen voor linksachter van een Bertone 1,3 van 1972 dat er identiek uitziet maar wèl nog de vier bouten heeft natuurlijk!

Kan ik dit deel zomaar gebruiken ? Ziet er compleet hetzelfde uit !

Moet ik op iets letten als ik de steekas demonteer voor wanneer ik ze wil terugplaatsen ? Iets markeren?

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 17:00
door giulia-tom
Dave ! :jumping:

Lach er maar om! en je bent een ervaring rijker....Over het algemeen kun je het beste bij vastzittend materiaal niet alleen 1 kant uitdraaien. Ik krijg wel eens iets makkelijk los door het een lichte fractie aan te draaien om het vervolgens te lossen. Als je dat nu als voetnoot hanteert zal tegengesteld schroefdraad je nooit verassen....Soit! What's done has been done.... :wink:

Niks markeren - gewoon goed monteren die handel. Het is redelijk plug and play...

Ik heb een klant die hetzelfde bij Kwikfit moest meemaken (wat doet een echte auto daar) na eerst zelf voor de kosten te hebben opgedraaid heb ik ze succesvol terugverwezen naar het hoofdkantoor om de centen terug te eisen...
Toch heeft de constructeur in de overijverige bui teveel nagedacht: in tegengestelde looprichting het schroefdraad maken....Welkom Dave tot de oude serie ! :wink:

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 17:13
door DAVE
Tja :lol: :lol: Menig forum-lid zal hier toch even zwaar zijn voorhoofd gefronst hebben !

Linksvoor blijkt ook tegengestelde schroefdraad te zijn ! Geen haar op mijn hoofd dat er gisteren aan dacht even in de andere richting te draaien,
heb het gewoonweg nog nooit meegemaakt!

T'zal mij nooit meer gebeuren, da's zeker !

Ga proberen de boel terug in orde te brengen met de andere steekas van de GT van '72.

Re: RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 17:23
door Dottore M
Ga proberen de boel terug in orde te brengen met de andere steekas van de GT van '72.
Leuk voor de eigenaar na jou :?


:wink:

RE: Wielbouten afgebroken !

Geplaatst: zo jan 06, 2008 17:30
door @lfa@lgra
Als je de steekas eruit hebt kun je de afgebroken tapeinden er naar (binnentoe :wink: ) uitslaan en de goede tapeinden op dezelfde wijze weer monteren. Overzetten van de steekas zou ik alleen doen als je 100% zeker weet dat het wiellager op die andere steekas ook echt goed is. ( En de vertanding op het uiteinde gelijk is natuurlijk)