Pagina 1 van 1

Startrelais Alfetta.

Geplaatst: za nov 10, 2007 10:58
door KAS
Weet iemand waar die zit bij een Alfetta? Ik kan er in de documentatie niks over vinden igg. Zit hij tegen de wissermotor gemonteerd? Weet iemand dit toevallig?

RE: Startrelais Alfetta.

Geplaatst: za nov 10, 2007 11:20
door Andretti Molletti
Startrelais?? Op de startmotor maar die bedoel je vast niet?
Dan zit er soms eentje links op het schutbord, meestal in een rijtje van 3 a 4.
Bij de 90 zaten deze achter de isolatie verstopt.. even zoeken soms dus.

RE: Startrelais Alfetta.

Geplaatst: za nov 10, 2007 11:31
door KAS
Dank Andretti voor je reactie. :D Ik bedoel het beruchte startrelais waar veel Alfa`s problemen mee hebben. Vooral na een lange rit het niet meer willen starten ivm de `warmte`onder de kap. Na 15 a 20 minuten doet hij het wel weer. Zit dat startrelais op de startmotor? In de cabine iig niet. Ik weet dat je een extra relais kunt gaan plaatsen maar een ander relais moet dan toch ook mogelijk zijn?

RE: Startrelais Alfetta.

Geplaatst: za nov 10, 2007 11:48
door Andretti Molletti
ooooooooooooooow Dat startrelais wordt achteraf ingebouwd.
Er zit op alle auto's standaard een dik rond startrelais op de startmotor. Bij Alfa wil het contactslot wel eens wat overgangsweerstand vertonen waardoor hij warm niet meer wil starten.
Door een relais tussen het contactslot en de startmotor te plaatsen voorkom je dit probleem.
Je kan om diagnose te stellen je startmotor, als i weigert, direct een plus geven op de stuurdraadaansluiting (+50). Doet i het dan wel dan is je contactslot minder (of je bedrading) en dat kan je met een extra relais oplossen.

RE: Startrelais Alfetta.

Geplaatst: za nov 10, 2007 12:30
door KAS
Aha. Gesnopen. Ik dacht dat er dus ergens een relais voor de startmotor geplaatst was. Maar ik kan hier wel verder mee zo. Merci. :thumbs: