Wim van Bodegom

ruitje kap

vr mar 11, 2005 14:47

ik hoop voorlopig de laatste lekenvraag:

het valt mij op dat het plastic ruitje van de linnen kap zich wat verkreukelt opvouwt.
Dit trekt wel weer glad al de kap opstaat.
Moet je bij het opvouwen van de kap dit ruitje nog op een speciale manier meevouwen?

Gebruikersavatar
Joris Groeneveld
Advanced Member
Advanced Member
Berichten: 714
Lid geworden op: ma dec 27, 2004 12:03

RE: ruitje kap

vr mar 11, 2005 15:06

volgens mij niet
maar wat je wel moet doen is voor het winterseizoen de kap dicht doen en dicht laten als het nog niet te koud is, anders scheurt het ruitje.
pas weer open doen als de temperaturen weer wat milder zijn
scarb 3814
Giulietta 1.6 GT 1985 2.0 TS trackday racer: 2:17@CPZ(ssar_2014/2016)/2:17@TT Assen(ssar_2015)
Maserati 3200 GT 1999 Nero Carbonio - pella in Grigio

Wim van Bodegom

RE: ruitje kap

vr mar 11, 2005 15:14

merci; kap gaat meteen dicht :lol:

Gebruikersavatar
Dinky Boy
Miniaturista
Berichten: 12111
Lid geworden op: ma dec 27, 2004 00:01
Locatie: Groningen
Contacteer: Website

RE: ruitje kap

vr mar 11, 2005 17:18

Het openen van de kap moet je met beleid doen als je wat langer plezier wilt hebben van een net ruitje. Tijdens het openvouwen met je hand telkens de ruit enigzins in een gelijkmatige 'rol' duwen. Na een paar keer oefenen ben je inclusief in- en uitstappen toch nog altijd sneller dan zo'n peperduur geval met electrisch bediende kap. 8)

En als je bij geopende kap bagage achter de stoelen hebt, ervoor oppassen dat er geen scherpe hoeken tegen de ruit staan te drukken.

:idea: Voor het geval je het nog niet wist: als de kap nat is; dicht laten! Als je een natte kap toch gaat openen/sluiten beschadig je de structuur van de stof en vergroot je de kans op lekkage. Eerst laten drogen of 'droogrijden'.

Gebruikersavatar
KAS
Guru Quintuplo
Guru Quintuplo
Berichten: 6020
Lid geworden op: ma dec 27, 2004 19:16
Locatie: Drenthe

RE: ruitje kap

vr mar 11, 2005 20:04

Nog even een tip van flip. Als je het `glas`in je kap weer mooi wilt hebben dan moet je met turtle was, in die groene fles met gouden dop aan de slag. Daarmee krijg je het plasicruitje weer helder. Ik heb het ook gedaan en het resultaat is echt geweldig.

Gebruikersavatar
Robertv6
Member
Member
Berichten: 180
Lid geworden op: di dec 28, 2004 00:29

RE: ruitje kap

vr mar 11, 2005 23:34

aanvullende tips................ zie www.cabriocare.nl


Altijd een nieuw gemonteerde kap en achterruit (zowel in kunststof als in glas) minimaal 24 uur dichtlaten, maar in ieder geval 200 km. Dit zorgt ervoor dat de kap zich 'aanpast' aan het frame en de auto, en de spanningen gelijk verdeelt over de kap.

Altijd uw kap dichtdoen, als u niet met de auto rijdt, en 's-nachts. Hierdoor behoudt de kap zijn vorm, het voorkomt het krimpen van de kap, het voorkomt scherpe blijvende vouwlijnen en het verlengt de levensduur van zowel kap als achterruit.

Altijd de instructies volgen van de bij uw auto meegeleverde handleiding. Zorg ervoor dat de ruimte waarin de kap opgevouwen wordt, geheel vrij is van objecten zoals handdoeken, paraplu's, caps, en andere gebruiksvoorwerpen. Zelfs op het oog onschuldige voorwerpen kunnen de kap beschadigen door de plaats die zij innemen.

Altijd de kap eerst aan de voorzijde losmaken, voordat u de achterruit los ritst! Enige uitzondering: als de bij uw auto geleverde handleiding een andere volgorde opgeeft.

Altijd ervoor zorgen dat uw kap schoon blijft. Gebruik de kaphoes!

Altijd de kaphoes gebruiken. Als uw kap naar beneden ligt, kan zich gemakkelijk vuil verzamelen in alle plooien. Een kaphoes beschermt uw open kap tegen vuil van de weg, en voorkomt dat als u de kap dicht doet, u al het vuil over u heen krijgt. Verder houdt een kaphoes de softtop met het frame strak tegen elkaar, zodat er zo weinig mogelijk speling op de scharnierpunten kan ontstaan, en de stof zo weinig mogelijk slijt door wrijving op elkaar.

Nooit uw kap openen als de temperatuur onder de 5° Celsius is.



Nooit uw kap open doen als deze nat is. Eerst er voor zorgen dat de kap droog is, door bijvoorbeeld 's-morgens eerst een stuk te rijden met de auto, en als de kap gedroogd is door de rijwind, dan pas de kap openen.

Nooit uw kaphoes en/of tonneaucover nat wegbergen. Altijd eerst droog maken, om verkleuring, schimmel etc. te voorkomen.

De cabrioletkap dient met water en zachte zeep te worden onderhouden. Het wordt afgeraden om met uw auto door een wasstraat te rijden, omdat borstels en agressieve middelen uw kap kunnen beschadigen. U dient in ieder geval nooit was op de kap te laten spuiten met een was/wax programma of anderszins.

Glazen ruiten: glazen ruiten mogen alleen met water en schoonmaakmiddelen op waterbasis worden gereinigd. Wees voorzichtig met ruiten met achterruitverwarming: veeg alleen in de richting van de koperbanen over de ruit. Let op de stekerverbindingen: deze zijn kwetsbaar, breken makkelijk af, en mogen niet vochtig worden.

Plastic ruiten: plastic ruiten dienen vaak te worden schoongemaakt. Zorg ervoor dat zand en vuil met veel water van de ruit wordt afgespoeld: daarna kunt u met veel water en zachte zeep de ruit verder schoonmaken. Gebruik een zachte doek, spons of poetskatoen. Maak van links naar rechts of van boven naar beneden schoon, nooit in een cirkel, omdat dan vuildeeltjes op de ruit blijven in plaats van eraf genomen worden. Als het ruitje op den duur minder doorzichtig wordt, mag incidenteel een speciaal polijstmiddel worden gebruikt. Cabrio Care verkoopt dit speciale polijstmiddel. Verder dient u schurende middelen te vermijden, en in de winter nooit met een ijskrabber de ruit schoon te maken.

Altijd de kap, kaphoes en tonneaucover in de schaduw wassen, nooit in de directe zon.

Altijd de gehele kap schoonmaken: gedeeltelijk schoonmaken zou tot plaatselijke verkleuringen kunnen leiden.

Altijd de auto nat maken voordat u de kap gaat schoonmaken. Gebruik voor het schoonmaken van de kap een spons of een zachte borstel: een doek zou vezels kunnen achterlaten.

Na het schoonmaken van een kaphoes of een tonneaucover, deze monteren op de auto, zodat deze in de goede vorm droogt.

Nooit bleekmiddelen, agressieve middelen, schurende middelen, cleaners etc. gebruiken voor het schoonmaken van de kap.

Nooit heet water gebruiken voor het schoonmaken van uw cabrioletkap.

Nooit de kap openen als deze nog nat is.
Alfa Romeo 156 2.4 td
Alfa Romeo Spider '79

gehad 3x sud, 1x Giulia, 2x Alfetta, 1x Giulietta,3x75 V6, turbo,TS, Alfa Romeo Giulia 1.6 Super, 2x Alfa Romeo 156 1.8 TS
BMW 325i Ziengs cup

Lucky

RE: ruitje kap

vr mar 11, 2005 23:46

Iets wat ik zelf altijd doe is er een stuk pvc-afvoerbuis van 60mm doorsnede tussen leggen.

Hiermee voorkom je dat er scherpe knikken in het ruitje kunnen komen.

Bij kap dicht is die buis zo weer opgeborgen in de kofferbak, kost je weinig ruimte en voorkomt mogelijk veel ellende.

Terug naar “Algemene Technische vragen”