Pagina 1 van 1

Bevestiging spiderdak

Geplaatst: wo apr 12, 2006 10:08
door Pinin01
Bij de restauratie van mijn spider loop ik tegen een klein probleem waarover ik graag jullie mening/tips hoor.

De stoffen kap is aan de achterzijde bevestigd op draaeindjes die uit de carrosserie steken. Wat is nu het probleem: De vorige eigenaar heeft om een of andere reden alle draaeindjes verwijderd. In de metalen rand zitten nu alleen nog gaatjes.

Ik heb er aan gedacht om er nieuwe draadeindjes in te lassen, maar omdat je niet bij de achterzijde kunt komen moet dat via de voorzijde. Ook zouden de draadeindjes een kop moeten hebben (zoals origineel) omdat ik toch wel wat spanning uit de kap verwacht. Er schijn ook een methode te zijn met een soort poptang, maar dat heb ik alleen gehoord, niet gezien.

Iemand hier ervaring mee??

RE: Bevestiging spiderdak

Geplaatst: wo apr 12, 2006 12:38
door jaben
Ik weet niet precies hoe het zit bij een Spider. Dus maar een gokje.

Je kunt er inderdaad een soort van bussen in vastzetten met een poptang. Vrijwel ieder schadebedrijf heeft dat soort poptangen liggen. Maar dan moet je natuurlijk die bussen wel hebben. Vast lijmen is ook een optie, maar als er spanning op komt te staan is dat weer niet ze sterk.

Maak anders wat foto's van wat je precies bedoeld.

Groet
Joris

RE: Bevestiging spiderdak

Geplaatst: wo apr 12, 2006 22:40
door AG
Er bestaan ook draadeindjes die je met een enkelzijdige puntlastang ergens op kan lassen. Het nadeel van gaten boren is namelijk dat je kans hebt dat via deze gaten er water in je kofferbak loopt.

AG

RE: Bevestiging spiderdak

Geplaatst: wo apr 12, 2006 23:12
door Pinin01
Zal iid ff een foto maken (morgen of zo). Maar de gaatjes zitten er al in, daar hebben vroeger de draaeindjes uitgestoken.

RE: Bevestiging spiderdak

Geplaatst: do apr 13, 2006 10:23
door esvida
je hebt ook draadeindjes die je met een poptang kunt monteren maar draadeindjes eropnieuw inlassen lijkt mij op langer termijn de beste oplossing is het stevigste.
je steekt in de gaatjes draadeindjes en last ze af er mag best iets van de las op blijven zitten want de kap komt eroverheen en dan als laatst de aandrukstrip dus je hebt daartussen toch iets ruimte.