Gisteren is een post van mij door de moderators afgesloten met een verwijzing naar een ander topic. Ik informeerde onder “Technische vragen” naar een waarde oordeel over een specialist en werd, volkomen terecht, verwezen naar een topic dat hier speciaal voor in het leven geroepen is (http://forum.alfaclub.nl/viewtopic.php?t=39270). In dit dit nieuwe topic zijn hele duidelijke regels voor de manier waarop beoordelingen terug gekoppeld dienen te worden aan de vrager: per PB. Een van de twee aangevoerde redenen is het feit dat het forum niet de plek is om ruzies uit te vechten, zeker niet met mensen die zich niet kunnen verdedigen omdat ze simpel weg niet actief zijn op het forum. Op zich ook begrijpelijk.
Toch zit me hier, na enig nadenken, iets dwars. Voor mij persoonlijk, en ik vermoed voor vele anderen hier, zijn er naast de enorme lol om hier heerlijk in het algemeen over Alfa’s en aanverwante zaken te keuvelen, 3 hele waardevolle facetten. Ten eerste natuurlijk de enorme gebundelde technische kennis die altijd zeer snel beschikbaar is. Ik mag wel zeggen dat dit bij mij een hoop tijd, geld en ergernis bespaard heeft in het verleden. Ten tweede natuurlijk de geweldige toegang tot onderdelen, zowel van forumers als via hulp bij zoekacties op het internet. Binnen ‘no time’ zelfs de vreemdste spulletjes voor je zeer klassieke Alfa in huis! Tot slot het “consumenten bond” aspect: waar moet ik heen als ik er zelf niet meer uit kom. Ook deze gebundelde kennis helpt mij vaak snel weer op weg, maar behoed ook voor teleurstellingen. De bovengenoemde topic verhuizing raakt dit laatste punt.
De go/no go in specialisten land is voor een consumenten vereniging (wat de Scarb natuurlijk ook een beetje is), enorm belangrijk. Sterker nog de motivatie die dit levert om er voor te zorgen dat specialist z’n werk goed doet (dan wordt hij immers goed beoordeeld) lijkt mij ook onschatbaar. Ik weet niet wie er bekend is met de restaurant site IENS of de reis site EXPEDIA, maar ik weet uit betrouwbare bronnen dat restaurateurs en hoteliers deze in veel gevallen nauwlettend in de gaten houden om er voor te zorgen dat ze hun kwaliteit op peil houden. Deze sites zijn natuurlijk wat alles omvattender dan “slechts” de gebruikers van 1 auto merk, maar toch.
Wat ik mij afvraag is waarom de specialist hier zonder nuance afgeschermd wordt, terwijl het “afbranden” van een auto uit een particuliere (Marktplaats) advertentie dan weer geen probleem is. Dit zal, naast het al eerder genoemde “naar buiten brengen van conflicten” (lees: modder smijten) mogelijker wijs te maken hebben met potentiële juridische consequenties. Maar publieke meningen volledig bannen, vin ikwel wat kort door de bocht.
Begrijp mij niet verkeerd. Ik veroordeel geenszins het beleid dat gevoerd wordt door de moderatoren van dit forum. In tegendeel, het is een vrijwillige bijbaan waarin je snel en meestal onterecht tot pispaal verwordt. Ik ben echter op zoek naar een manier om de ervaringen met specialisten wel, maar op een genuanceerde en evenwichtige manier, inzichtelijk te maken voor het algemene publiek. Bijvoorbeeld een “IENS’achtig” overzicht van specialisten per categorie, per regio?
En nu volgt ongetwijfeld de replie; “Heb je dit XXXXXX topic al gezien?” of “Kijk eens op deze website”
