Top post! Thanks voor het plaatsen, die PPT is erg interessant.
Wat me erg zorgen baart, is dat we de afgelopen jaren steeds bijstellingen zien van de voorgenomen plannen, en de bottom line is steeds dat de voorgenomen nieuwe modellen uitgesteld worden. En daarmee ook steeds de terugkeer naar de US.
Je bent op een gegeven moment niet erg geloofwaardig meer als je steeds aankondigt wat je de komende jaren gaat doen, en daarna continu op dat voornemen terug komt.
Opvallend vind ik daarbij de rol van de 'new large sedan', zeg maar de RWD opvolger de 166. Eerst zou ie komen, toen werd ie omgekit naar een kleine Maserati, en nu komt ie weer wel? Afwachten maar.
Met de SUVs eigenlijk hetzelfde verhaal, maar die zullen nu echt wel komen, op Jeep-basis, net als de dinsdag in Frankfurt onthulde Maserati SUV (lelijk ding in het echt, overigens).
Vraag is dan natuurlijk: hoe sterk zal het Alfa-karakter in deze modellen nog zijn? We hebben allemaal kunnen zien dat de samenwerking met GM in de 159/Brera motorisch en qua onderstel op zijn zachtst gezegd niet erg gelukkig uitpakte. Waarom zou een Alfa SUV op een Jeep-onderstel met een Pentastar V6 dan wel als een echte Alfa aanvoelen?
Misschien zijn er wereldwijd best voldoende zakelijke rijders te vinden zijn die dat allemaal geen bal uitmaakt, en het leuk vinden om iets anders te rijden dan hun buurman.
Maar ik denk dat je er de echte Alfa-liefhebbers, de core group, er niet mee terugkrijgt. En als je de slides over de merkcommunity en clubs wereldwijd leest, is dat wel de intentie.
Daar zit een gap die ze in mijn ogen met deze strategie niet gaan oplossen.
Ben erg benieuwd, mijn gevoel zegt dat deze roadmap volgend jaar er wel weer anders uit zal zien...