Pagina 1 van 1

Sloopregeling?

Geplaatst: wo dec 10, 2008 11:02
door tommaso
Nu de milieugekte in aanloop op de zogenaamde klimaattop met de dag toeneemt hier een bericht van een paar clubs:

Bovag, RAI en Autorecycling Nederland komen met een eigen sloopregeling. Dit initiatief komt tot stand omdat gesprekken met de overheid hierover niets tot nu toe opleverden.
De sloopregeling richt zich op auto’s van 12 jaar en ouder. De drie brancheorganisaties hopen rond de kerst het definitieve plan te presenteren. Een pilot moet uitwijzen of de sloopregeling van de autobranche er ook daadwerkelijk komt.
Het ACEA, de belangenorganisatie voor de Europese automobielfabrikanten, gaat nog verder. Auto’s van acht jaar en ouder moeten niet alleen van ons wegennet worden gehaald, ze moeten naar de sloop. Het ACEA verdedigt dit ingrijpende advies door uiteen te zetten dat het vervangen van oude auto’s door nieuwe exemplaren jaarlijks 20 megaton CO2-uitstoot per jaar scheelt, 4,5 procent van de totale CO2-uitstoot op jaarbasis. De belangenorganisatie wil dat de auto’s naar de sloop gaan, omdat het milieuprobleem anders verschuift naar Oost-Europa en Afrika. Dat zijn de gebieden waar onze oude auto’s nu vaak naartoe gaan.

Tuurlijk willen de autojongens zoveel mogelijk autootjes blijven verkopen.
Snap alleen die reflex niet dat oudere auto's zo vervuilend zijn.
Mijn 33 rijdt best heel zuinig en is voorzien van katalysator.
Denk dat de beleidsmensen zich tegenwoordig nogal blind staren op de verbruikscijfers die de fabrikanten opgeven en die in de praktijk nooit gehaald worden.

Zal me niet verbazen dat de oudere auto gewoon verboden gaat worden net zoals de aloude gloeilamp.

RE: Sloopregeling?

Geplaatst: wo dec 10, 2008 11:04
door Zaagauto
Geloof dat de heren de milieu-impact van het het vervaardigen van nieuwe automobielen uit het oog verliezen...

Maak gewoon auto's die minimaal 25 jaar meegaan... en bereken eens wat DAT uitmaakt van CO2 etc....

RE: Sloopregeling?

Geplaatst: wo dec 10, 2008 11:09
door Robkg
reken maar dat ze ook niet incalculeren dat oudere auto's meestal minder rijden (vaker als 2e auto en nouwelijks lease auto's meer).

RE: Sloopregeling?

Geplaatst: wo dec 10, 2008 12:15
door frankalfa
Wat wordt t volgende?Alle huizen die ouder dan 12jaar zijn afbreken omdat ze door slechtere of geen isolatie een hoger energieverbruik genereren??
Belachelijk!
Ze zouden beter een verbod in mekaar flanzen op het onnodig open hebben staan van je winkeldeur...Wel eens gekeken hoeveel kledingzaken,boetiekjes etc er hartje winter met de voordeur open zitten??Wat kost dat aan aardgas?? En dat warmtescherm in het deurgat maar bleren om t binnen behaaglijk te houden.... :evil: :?

Grtz,fRank

RE: Sloopregeling?

Geplaatst: wo dec 10, 2008 13:46
door Hylke
Gisteren was er op BNR ook een heer, natuurlijk zelf actief in de bouw, die inderdaad opteerde voor het slopen van oude woningen en nieuwe te blijven bouwen. Op zich had hij wel een punt, bedenk voor de grap eens hoeveel werkgelegenheid er in Nederland is als gevolg van de bouw. Verder kun je dan blijven ontwikkelen en innoveren in de bouw. Lijkt me dat er voldoende winst valt te halen met energiebesparingen via nieuwe woningen ipv energieverslindende oude woningen.

RE: Sloopregeling?

Geplaatst: wo dec 10, 2008 14:25
door WhizzMan
Zolang er nog auto's met mileuklasse F en dergelijke verkocht mogen worden, lijkt het me raar dat je (oudere) auto's die minder uitstoten dan zo'n nieuwe PCHoofdtrekker van de weg moet halen. Op zich is het verhaal dat je oude auto's ook moet slopen ipv moet exporteren vind ik nog wel ergens op slaan. Nu wordt bij ons de lucht een klein beetje schoner als we dat doen, maar heel het oostblok en afrika is gevuld met onze afgedankte stink-auto's. We kunnen hier in Nederland wel het beste jongetje in de klas zijn, maar als we de rest van de wereld niet kunnen afdwingen om hetzelfde te doen, is ons kleine kikkerlandje te klein om ook maar enig verschil te maken. Ook is het argument wat ik hier hoor dat je ook de productie-vervuiling mee moet rekeken iets wat de autofabrikanten-lobby niet doet. Ze zitten zonder omzet en proberen gewoon op elke manier die ze maar kunnen verzinnen om dat weer omhoog te krijgen, anders gaan ze failliet. Het is nogal doorzichtig, maar of de politiek dat ook zal inzien?

Re: RE: Sloopregeling?

Geplaatst: wo dec 10, 2008 16:15
door alfaromeocars
Het is nogal doorzichtig, maar of de politiek dat ook zal inzien?
Of de politiek dat inziet, daar twijfel ik niet aan, maar vergeet de macht van de lobby'ers niet !!!
Die krijgen wel meer dingen gedaan die elk normaal mens doet fronsen :?

RE: Sloopregeling?

Geplaatst: wo dec 10, 2008 19:49
door Frits
Allemaal korte termijn politiek !
Over 10-15 jaar is er geen co2 uitstoot meer ivm gebrek aan brandstof. (Na de kredietcrisis gaat heel China autorijden)

Dus allemaal snel aan de elektriek, lucht of andere alternatieven