Pagina 1 van 3
selespeed; top of flop?
Geplaatst: ma apr 02, 2007 20:09
door kareltjeknetter
graag hoor ik van mensen die practijk ervaring hebben met de selespeedbak hoe die bevalt of juist niet.....
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: ma apr 02, 2007 20:24
door Aernoudt
Ben er geen fan van... Liever 'puur natuur' zelf schakelen.
Selespeed vind ik bovendien erg traag (trager dan sommige concurenredne systemen van andere leveranciers)
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: ma apr 02, 2007 21:26
door DJ
Schijnt nogal verschil te zitten tussen de eerste versies van selespeed en de late versies. Waarbij de latere beter zijn. Weet dit echter dit uit eigen ervaring. Maar mischien iets om rekening mee te houden, oudere versies laten staan???????
Mzzl,
DJ
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: ma apr 02, 2007 21:30
door SQUADRA LEO
Top
Leo.
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: ma apr 02, 2007 23:03
door Alfa-Corazon
Ik hen één keer een proefrit gemaakt in een 147 2.0 Selespeed. Eerlijk gezegd was ik daar niet meteen weg van. Misschien dat je even moet wennen?
Tot nu toe heb ik liever een handbak. Maar zodra de Selespeed sneller kan schakelen dan jezelf kunt, waarom zou je dan nog zelf lepelen?
Je kan dan ook nooit meer misschakelen.
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: di apr 03, 2007 01:08
door Knopjes
Bij de ouders van de vriendin van een vriend van me (volg je het?) hebben ze sinds een tijdje een Alfa 156 2.0 TS met Selespeed. Hoe het hen qua rijden bevalt weet ik niet, maar ze hebben dat hele systeem wel al compleet mogen laten vervangen voor een bedrag waar ik mijn 75 opnieuw van had kunnen kopen. Als ik voor een 156 in de markt was vermeed ik de Selespeed-uitvoeringen, maar ik ben met zo'n dingen dan ook iemand die denkt "wat er niet op zit, kan ook niet stuk".
Re: RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: di apr 03, 2007 08:06
door Marvin
Schijnt nogal verschil te zitten tussen de eerste versies van Selespeed en de late versies. Waarbij de latere beter zijn.
Qua snelheid weet ik het niet. Een paar jaar geleden heeft die van mijn vader een software update gehad en schakelde daardoor een stuk sneller.
Wat mij betreft is Selespeed top. Het werkt goed en het is heerlijk om zo'n dotje tussengas te horen bij het terugschakelen. Overigens moet er wel gezegd worden dat er bij veel auto's problemen waren/zijn met het Selespeed systeem, iets wat bij die van mijn vader niet het geval was.
Re: RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: di apr 03, 2007 08:08
door Aernoudt
....
Tot nu toe heb ik liever een handbak. Maar zodra de Selespeed sneller kan schakelen dan jezelf kunt, waarom zou je dan nog zelf lepelen?
...
Gevoel/zelf versus playstation

RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: di apr 03, 2007 09:42
door SQUADRA LEO
Ik vind het wel fijn rijden. Is idd wel wat traag. Alleen ben ik huiverig voor die techniek bij Alfa Romeo !! Leo sr heeft twee keer stil gestaan met een Selespeed-error toen de auto nog geen jaar oud was !! Daar wordt je niet vrolijk van als je tijdens het filerijden naar de kant moet. Had door dat gezeik na bijna 25 jaar Alfa Romeo een Golf GTI gekocht. ! (wel een mooie auto)
Leo.
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: di apr 03, 2007 09:53
door wims
Heb ook wel eens gereden met dit systeem. Na een paar minuten onder de pedalen gekeken of er niet een klein Italiaantje steeds de rem activeerde op het moment dat ik overschakelde

Maar terugschakelen is leuk! Verder ga ik met Aernoudt mee, maar ieder z'n ding natuurlijk.
grtz, wims
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: di apr 03, 2007 10:49
door MightyMarcel
lijkt me geinig, maar ik snap t niet helemaal. Ik zou dan eerder voor een 'volautomaat' gaan, eigenlijk, als je toch een automaat wilt.
enne, de eerste generatie selespeed (<2001 of zo) is nogal berucht; t hele systeem kan zonder waarschuwing opeens stuklopen, en reparatie is vast duurder dan de bakreparatie van de al net zo geweldig betrouwbare 33-bakken....
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: di apr 03, 2007 13:01
door Andretti Molletti
Ik heb de dealers van Sam v Lingen erop getrained en zelf een training Selsepeed en geautomatiseerde transmissies voor de ANWB ontwikkeld.
Ik heb op de weg en op het circuit gereden met de selespeed.
Als je in de tweede hands markt zoekt zou ik zeker alle rekeningen erbij willen hebben en de software versie laten uitdraaien.
Reken er minimaal op dat het je 1000 euro extra aan onderhoud gaat kosten. Er gaat altijd wel iets stuk.
De pomp is een kwetsbaar onderdeel en het kleppenblok (selespeed unit) is één geheel. Dus vervangen van onderdelen is altijd de hoofdprijs.
Kosta, Psillen, Roy zijn allen bezitters van een selespeed geweest en hebben er langere tijd in gereden.
Ik vind het persoonlijk een geweldig systeem, maar er staat een nieuw systeem op stapel en daar zou ik als ik nieuw koop op wachten. MSG en DSG zijn vele malen beter, maar niet zo uniek.
Net als bij Common Rail, Alfa bedenkt iets geniaals en de andere merken komen er dan later ook mee. Selespeed is een heel mooi kwetsbaar stukje techniek.
Koop je toch en heb je een storing dan....
Succes
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: di apr 03, 2007 13:06
door yuri 75 V6
Over de betrouwbaarhied van de Selespeed kan ik weinig zeggen, maar ik weet wel dat ik het niet fijn vind om file mee te rijden, en dat is toch niet onbelangrijk in dit land.
Re: RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: di apr 03, 2007 19:35
door Kosta
lijkt me geinig, maar ik snap t niet helemaal. Ik zou dan eerder voor een 'volautomaat' gaan, eigenlijk, als je toch een automaat wil.
Omdat Selespeed geen automaat is zoals wij die kennen. Selespeed heeft gewoon een normale koppelingsplaat . Mijn 156 was een van de eerste Selespeeds en ik heb er geen problemen mee gehad ondanks dat Dre de auto een tijdje onder z'n hoede heeft gehad.

Vind het systeem opzich wel fijn , het nadeel van het systeem ligt bij het optrekken vanuit stilstand. Omdat je nooit zelf een koppelingspedaal bedient kan je een vlot sprintje wel vergeten. Daarna , bij volgas en bij max. toerental schakelt hij echt snel maar nog steeds niet sneller dan als ik het met een handbak doe.

Koop een Selespeed die de softwareupdate heeft gehad en laat het systeem calibreren.
RE: selespeed; top of flop?
Geplaatst: wo apr 04, 2007 16:29
door Vince
De eerste versies van de Selespeed kun je beter laten staan. Er zijn bij de 156Club verschillende gevallen bekend van mensen die hun Alfaliefde kwijt zijn geraakt door de ellende met die dingen. De tweede versie schijnt minder problemen te geven.
Maar er staat me ook iets bij van bijzonder hoog oliegebruik... Of vergis ik me en was dat de JTS...
