Pagina 1 van 3

Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: zo jun 14, 2009 13:53
door Frederico
De auto ..

Afbeelding
Afbeelding

Afbeelding

donor :

Afbeelding

sloper :wink: :

Afbeelding

Uitvoering:

Alvorens is de motorruimte in de rx 5 en Rx 10 gezet.

Afbeelding

Radiateur plaatsen:

Afbeelding
dacht eerst dat de radiateur verkeer in de gaten stond, maar bleek dat er nog wat weg gehaald moest worden in het front, om dezelfde stand aan te houden dan als bij de ts.

Remleidingen opnieuw gelegd, reservoirtjes overgezet.

Afbeelding
Afbeelding

Tank er van onder uit, met de staalborstel op de haakse slijper er even over gevlogen, vooral de naad en het vliegroest, de tank was nog vrij goed, zo heb k ze er nog weinig van onder zien komen.

Afbeelding

veel drijfzand kwam er van onder :wink:

Overzichtje later op de avond.

Afbeelding

Blijven foto's met de telefoon natuurlijk. anders was het aan jullie voorbij gegaan, dusjah dan maar zo he ..

Plannen:

Overzetten van het Ts blok.

Vragen:

Zijn de stekkers vanuit de kabelboom in de moterruimte zo over te zetten in die van de 1.8?
Boven het dashboardkastje (rechts) zit ook nog een soort van computer??? Maar deze verschilt per auto.. aansluitingen komen geloof ik ook niet overeen.. ??

Hoe handig de accugrondplaat te demonteren van de 1.8?

2.0 ts met 1.8 bak, gangbaar of alles overzetten? met het feit dat je met een 5 gaats onderstel komt?

Torsies zijn hetzelfde?

Jullie nog tips?


Gr,

Frederico

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: zo jun 14, 2009 19:45
door Lunatic
Grondplaat accu zit met verschillende puntlasjes vast..deze allemaal doorboren en de bak is los..

de 1.8 bak is zonder sper..ligt aan je eigen wat je wilt natuurlijk..
hoeveelwerk wil je erin steken :wink:

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: zo jun 14, 2009 20:49
door pieter van baalen
5 gaats betekend ook betere remmen voor....

en accu gewoon naar de koffer joh :wink:

Re: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: ma jun 15, 2009 14:05
door _Pieter_
Vragen:
Zijn de stekkers vanuit de kabelboom in de moterruimte zo over te zetten in die van de 1.8?
Boven het dashboardkastje (rechts) zit ook nog een soort van computer??? Maar deze verschilt per auto.. aansluitingen komen geloof ik ook niet overeen.. ??
Hoe handig de accugrondplaat te demonteren van de 1.8?
2.0 ts met 1.8 bak, gangbaar of alles overzetten? met het feit dat je met een 5 gaats onderstel komt?
Torsies zijn hetzelfde?
Jullie nog tips?
Gr,
Frederico
Frederico,

Tip: Hele onderstel van de TS overzetten, dus overgaan naar 5 gaats. Triangel dus ook wisselen.
Je wil nl de voorste fusees met de Brembo klauwen en geventieerde schijven, is echt een fijne upgrade.
Ook zijn de torsieveren van de TS dikker, (22.8mm geloof ik) dus die wil je!

Je moet je hele kabelboom overzetten, en je accu verplaatsen naar de andere kant.
Dat kastje is je ECU en een TS heeft ander motormanagement, dus geheel andere draadboom aan je motor en andere ECU. Die moeten allemaal overgebouwd.

Ook de v-bak zou ik wisselen, een TS is voor 'gewoon' gebruik al aardig sportief qua overbrengingen en het sperdiff van de TS is echt wel een plus!
Heb je met beide v-bakken nog gereden? Mocht je nou een hoop gekraak hebben in de TS bak, je hebt nu 2 bakken dus met een beetje mazzel kan je je TS bak opfrissen met enkele frisse syncro's van de 1.8 bak.
Dit is geen giga klus als je de 2 v-bakken er onder vandaan hebt, er zijn op t forum mensen die hier ervaring mee hebben.

Ook gelijk even de cardanas eronderuit flitsen, is met motor los zo gedaan. Hardyschijven inspecteren, en waar nodig vervangen.
Wel de as goed markeren voordat je m er onder vandaan haalt en op dezelfde manier terug monteren ivm trilingen.

Het is een hoop werk maar wel te doen, des te meer tijd je er nu in steekt, zaken grondig naloopt en hoe meer onderdelen je vervangt, des te meer probleemloos rijplezier het je gaat opleveren!

Succes!

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: ma jun 15, 2009 16:15
door Frederico
dus de hele kabelboom achter mijn dashboard moet ook? :shock:

Re: RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: ma jun 15, 2009 16:35
door AlfettaOwner
5 gaats betekend ook betere remmen voor....wink:
Mits goed in orde bijten ze net zo hard hoor!
TS is wat lichter en daardoor gewild lijkt me, ik heb er de voordelen niet van gezien.
Bij normaal gebruik....


Kabelboom achter dashboard kan gewoon blijven zitten.
Alleen de kabelboom naar de motor met computer omzetten.
TS met 1800 bak is ook prima te doen hoor en rijdt best lekker :wink:

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: ma jun 15, 2009 17:21
door MartijnGTA
Geen technische tips, maar wel : Veel, Heel Veel Foto's plaatsen!! (of is dat meer een verzoekje?)

Gaaf project!! Succes!! Ik ga 't op de voet volgen! 8)

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: ma jun 15, 2009 18:07
door yuri 75 V6
Jongens, jongens... de motor-ECU zit inderdaad in de voetenbak voor de bijrijder, boven het dashboardkastje zit de logica-unit van de ARC. TS remmen-upgrade rem je er op de openbare weg niet of nauwelijks aan af, het feit dat de remmen geventileerd zijn maakt dat ze sneller hun warmte afvoeren, nit dat je harder kunt remmen. Bij herhaald hard remmen zal de remprestatie van de TS-schijven beter op niveau blijven, dat wel. Maar met een remsysteem in goede staat van een 1800, een set knappe banden en remblokken sta je bij een noodstop even snel stil hoor, want je kunt toch niet meer remkracht overbrnegen dan je voorbanden kwijt kunnen voordat ze blokkeren. Neemt niet weg dat ik ook het TS-spul zou monteren, voor die ene keer dat je in de bergen op vakantie gaat en een paar keer hard helling-af moet remmen.

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: ma jun 15, 2009 22:17
door Frederico
oke. dus even alles op een rijtje:

Kabelboom achter dash laat ik zitten incl de arc regelaar/waarnemer.
Ik zet alleen de motronic van de ts incl kabelboom over.

Voor de remmerrij, weet ik het nog niet. Ik behoud dan niet mijn Ronals..
Maar zoals yuri zegt de geventileerde kunnen op de langere duur hun niveau beter houden door afkoeling. Dus is nog even afwachten van hoe en wat moet ik nog eens over nadenken.

Wat ik wel weet, de ts bak schakeld zeer goed, van de 1800 bak weet ik het niet.

Dusja..

wat is er weer gedaan. :lol:

Kabelboom van de moterruimte naar de stekkers in de auto ontkoppeld en los gehaald. Het blok staat vrijwel klaar voor overplaatsing in de zwarte.

De accubak is verlast naar de andere kant.

Onderste deel van de luchtfilterbak overgezet.

De tank is ver klaar voor overbouw.

Foto's volgen. .. staan op een gsm van een maatje.. (is trouwens bezig met een kawa op te knappen, op dezelfde plaats waar k ongeveer bezig ben)

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: di jun 16, 2009 10:19
door _Pieter_
Oh, nog een klein detail: kilometerteller perikelen. De TS bak heeft een andere eindoverbrenging, dus als je die overzet moet je denk ik ook tellerhuis wisselen, en wellicht ook de opnemer links onder de achterbank.
Maar hier weet Yuri alles van!

Re: RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: di jun 16, 2009 22:49
door Frederico
Oh, nog een klein detail: kilometerteller perikelen. De TS bak heeft een andere eindoverbrenging, dus als je die overzet moet je denk ik ook tellerhuis wisselen, en wellicht ook de opnemer links onder de achterbank.
Maar hier weet Yuri alles van!
Is ind wel een puntje waar ik op moet letten, maar is in principe bijzaak.

Eerst zorgen dat alles goed wordt aangesloten kabelboom in de moterruimte ts naar de kabelboom in de auto 1.8,

Volgens Sandro moet de kabelboom acher het dash niet verwisseld worden met die van de ts.

Vanavond de kabelboom in de moterruimte gelegd, hier kwam ik vrij snel uit,

maar heb wel het een en ander aan vreemde kabels (blauw,geel, rood) + 1 relais, een vermoedelijk alarm van bosh verwijderd,
en wat door getrokken draden (eentje vanuit de startmotor de massa - zwart- liep over naar licht blauw en zijn verbinding is onbekend.

De witte 75 werdt gestart door een startknop. (de schakelaar was ook verbonden met het alarm en startmotor) allemaal een beetje knudde natuurlijk.

Maar ik was wel van plan, om de zwarte 75 gewoon te kunnen starten via het contact.

Dan mis ik rechts in de auto 2 stekkers, er komen namelijk via de passagiers kant een aantal stekkers naar binnen, zonder het over de motronic te hebben.
Deze moeten aangesloten worden, ik kan hier alleen de grootste stekker van aansluiten de andere 2 bestaan niet binnenin de auto of ik moet er over heen gekeken hebben.

is er dus wel degelijk verschil in de kabelbomen tussen 1.8 ie '91 en 2.0 ts '89 ???? :?

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: za jul 04, 2009 22:02
door Frederico
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

ff snel geupload.. verhaal komt later

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: vr jul 31, 2009 22:28
door Frederico
Vanavond het blok erin gehangen van de slopert..

In mijn eentje jongens..

Met behulp van een heftruck, een ketting en een strop om het blok achterover te kantelen (schuin) en zo te plaatsen..

Na een uur voorzichtig doen, het blok laten zakken, strop iets strakker zodat blok iets meer achterover ging hangen en er met vliegwiel beschermingsding en al goed inging..

Toen de strop er af gehaald.. Blok alleen aan de ketting laten hangen, hing op dat moment voor de helft boven de motorsteunen.

Krik er onder om het blok goed te geleiden in de motorsteunen en na een biertje besefte ik dat het best snel gegaan was,

Morgen foto's .. best vet

NU een ALFA 75 2.0 indy / imola? Nero 602

ziet er best stoer uitt.. :wink: 8)

Ik ben trots dus.. en het bier vloeit rijkelijk :lol:

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: vr jul 31, 2009 22:35
door Lunatic
Baasje!
Goed bezig

Gaat helemaal goed komen voor het SS ..
Had je nou nog Knipperlichtjes over?

RE: Project alfa 75 Nero 602.

Geplaatst: vr jul 31, 2009 22:39
door Alessandro
Tis een Imola. ;) (Indy is rood)

Een eerdere vraag, welke nog niet is beantwoord (dacht ik): de torsies van de TS zijn net iets dikker dan die van een ie. Geen must om over te zetten, wel een aanrader. :P