Pagina 1 van 1
Alfa Brera 2.2 JTS multiriem?
Geplaatst: wo sep 17, 2025 00:24
door IvdM
Hey!
De laatste week piept/jankt mijn Brera 2.2 JTS s'morgens als ik wegrijd.
Ik voel het ook in de stuurbekrachtiging. Het gaat na een paar minuten
weg.
Is het een slippende multiriem? Het voelt alsof hij nog gewoon 'strak' staat (ong. 1 cm speling).
Moeten alle alarmbellen afgaan? Zakdoek bij de hand houden? Vakantie rekening reserveren?
Voor de 100ste keer 'had je maar geen alfa moeten kopen' aanhoren? Afijn, bekend terrein.
Geen foutmeldingen.
Alvast bedankt,
Ivo.
Re: Alfa Brera 2.2 JTS multiriem?
Geplaatst: wo sep 17, 2025 11:30
door Dirk-33
Controleer het peil van je stuurbekrachtigings olie, koud peilen met motor uit dan moet ie niet onder minimum komen. Zelf ooit eens gehad met vergelijkbare klachten.
Daarna zou ik toch de multiriem vervangen inc. spanners/looprollen. Heeft niet zozeer met Alfas te maken, dat gebeurt bij elke auto.
Multiriemen slijten en piepen niet vanwege gebrek aan spanning, maar simpelweg door ouderdom en draaiuren. Meestal als je ze los hebt kun je droogtescheuren en slijtage aan de binnenkant van de riem zien als ze oud en versleten zijn.
Riem en spanner/rollen hebben vaak een vervangsinterval van zo'n 8 tot 10 jaar, 100 tot 160k km, en dan heb je kans dat je qua leeftijd/waarde van auto bij een groep autobezitters zit die dat niet vervangen en als je dan zo'n wagen koopt dan is het wellicht nog origineel.
Re: Alfa Brera 2.2 JTS multiriem?
Geplaatst: do sep 18, 2025 11:01
door IvdM
Hey!
Gisteren het peil van de stuurbekrachtiging olie eens aan een diepgaand onderzoek onderworpen,
was inderdaad van een bedenkelijk niveau. Terug op peil gebracht en vanmorgen geen 'Daar gaat
mijn vakantiegeld' geluiden.
Ik houd het in de gaten.Goede tip.
Bij de autozaak gaven ze mij kroon SP 3013 (groene hydrauliek olie) . Nu lees ik ook nog over Rood, groen, geel etc.
Ik kon niet goed zien wat er al in zat.
Bedankt!
Ivo.
Re: Alfa Brera 2.2 JTS multiriem?
Geplaatst: do sep 18, 2025 13:36
door Dirk-33
mooi; hopelijk blijft het weg.
Type stuurolie boeit niet zo, het is een vrij simpel hydraulisch systeem. Specifieke stuurolie is vaak groen ja, ATF wordt ook veel gebruikt en dat is rood. Normale hydrauliek olie kan geel zijn.
Re: Alfa Brera 2.2 JTS multiriem?
Geplaatst: do sep 18, 2025 15:26
door Performa
Lekkende stuurslang zie je vaak alleen wanneer er drukopbouw is.