Pagina 1 van 1

Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: ma jan 17, 2005 08:28
door Dinky Boy
De laatste dagen blijft het laadstroomcontrolelampje van mijn 33SW 1.5 IE langer branden dan anders. De eerste twee minuten flakkert hij nog wat flauwtjes, en dat wordt per dag erger.

Nou heb ik eerst op het oude forum gezocht en daar info gevonden.
op het oude forum Je laadstroomcontrolelampje voeding eens meten t.ov. de plus accu... Het lampje gaat branden als er spanningsverschil is tussen de D+ uitgang en de B+ uitgang van de dynamo... maar ook als de voeding van je lampje t.o.v. de B+ te laag wordt... dus mogelijk een overgangsweerstand naar de voeding van je lampje. Nog een mogelijkheid is dat je dynamo niet 100% is, te meten door op de B+ van de dynamo t.o.v. massa de wisselspanning te meten bij 2000rpm en alle verbruikers aan. De wisselspanning mag nooit hoger worden dan 0,5 Volt... Ach er kan zoveel stuk zijn
Maarrrrr.... dat meten, hoe doe je dat :?: D+, B+ :-k

Ik heb wel een multimetertje, maar met die multi hoeveelheid standen en schakelaars van dat ding snap ik er geen snars van. :blue_confused: De gebruiksaanwijzing gaat te veel van basiskennis uit die ik dus niet heb. Welke standen/bereiken/symbolen moet ik op letten?

En in het algemeen: kan ik een uitgeputte accu (3 jr oud) of een defecte dynamo/spanningsregelaar verwachten?

Starten gaat verder zonder problemen; startmotor draait goed rond en motor slaat meteen aan.

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: ma jan 17, 2005 13:10
door Huib
Ik denk niet dat er iets kapot is, een oplichtend lampje is een beetje een 33 kwaal. Vooral tijdens het gebruik van de ruitenwissers.

Je moet de multimeter op DC zetten met een bereik zo klein mogelijk zonder dat de maximale waarde die je verwacht te meten buiten het bereik valt. Meestal is dit 20 Volt.

Je dynamo heeft een 3-polige stekker. De twee dikke (rode) kabels zijn de D+ aansluitingen, de dunne (groene?) draad is de B+.

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: ma jan 17, 2005 13:32
door figlio del commesso
Ik zou hem op AC zetten als je wisselspanning uit een Dynamo meet ! Toch ?

Adios, JR

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: ma jan 17, 2005 13:35
door ravado
ik denk dat je spanningsregelaar/koolborstels versleten is/zijn. :wink:
nieuwe erin (8 euro) en dan is t over???

haal em maar eens los (zit aan de achterkant van de dynamo, evt.onder een zwarte afdekkap) is een stukkie kunstof wat met twee kruiskop schroeven los gehaald kan worden. Bekijk het eens, maak een foto ervan en zet um hier ff op t forum dan heb je de oplossing redelijk binnen handbereik.....denk ik :D

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: ma jan 17, 2005 13:37
door Dinky Boy
Heu, wou net zeggen 'bedankt' maar ga toch even wachten tot jullie er uit zijn :roll: :D

Ik weet dat het een typische 33-kwaal is, maar het is sinds 1,5 week alsmaar erger geworden. Dat flakkeren dan, verder geen enkel probleem.

Ondertussen net zo goed nog bedankt :wink:

@Rav: ga ik doen van de week. Vanavond eerst even 'Dario' spelen...

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: ma jan 17, 2005 13:46
door figlio del commesso
Tis maar net waar je gaat meten. De dynamo zelf levert AC, een spanningsregelaar/gelijkrichter er achtermaakt er DC van.

We zijn eruit ! :D

Adios, JR

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: ma jan 17, 2005 13:53
door Dinky Boy
Weer wat geleerd :)

Vroeg me altijd al af waar die spanningsregelaar zich mee bemoeide.

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: ma jan 17, 2005 18:00
door Tymen QV
Haal je dynamo er maar af,

en laat hem maar reviseren, bij mij begon het ook zo
tot dat de benzine pomp er midden op de A15 mee kapte,
door geen stroom meer te krijgen
en dus die boxer het helemaal niet meer deed.
bespaart je een hele hoop gevloek

Veel succes ermee!

MVG,


Tymen 33s 16v :lol:

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: ma jan 17, 2005 18:45
door sjoerdb
er zijn bedrijven die je dynamo kunnen testen, heel simpel met een vsnaar en een motortje. dan kunnen ze meer zeggen dan dat je nu weet, en tevens doen ze revisie en reparatie... tel uit je winst

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: di jan 18, 2005 00:58
door ravado
dynamo testen doe je zelf.... koolborstels bekijken doe je zelf.....sleepringen bekijken doe je zelf......

9 vd 10 keer zijn eerst je koolborstels versleten en na iets van 8 keer koolborstels met spanningsregelaar vervangen zijn je sleepringen versleten. dan kom je pas in de duurdere reparatie..
dus niet gelijk je dynamo te rrevisie aanbieden, Eerst kijken, raadplegen aan de hand van foto's en dan kan je altijd nog..............

p.s. goede 2ehands dynamo's zat :wink:

RE: Oplichtend laadstroomcontrolelampje

Geplaatst: di jan 18, 2005 07:24
door 1750GTV
Ey Dink,

Had ik ook met mijn 33. Koolborsteltjes vervangen en tot op heden heb ik geen problemen meer. En dat voor 8,75. :)