Pagina 1 van 2

Gezocht: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: za aug 09, 2008 10:06
door Dinky Boy
Nee, ik zoek geen te koop aangeboden auto's, anders had ik deze oproep wel in de rubriek 'gezocht' gezet. ;)

Tijdens de 2008 editie van het Spettacolo Sportivo op 30 en 31augustus willen we wat extra aandacht besteden aan het 30-jarig bestaan van de SCARB.

We zijn bezig een parkeerterrein met auto's uit het geboortejaar van de SCARB, 1978, te creëren en daarop komen niet alleen Alfa's te staan maar ook andere merken. Zo kan je even 30 jaar terugreizen in de tijd als je over dat parkeerterrein loopt.


We hebben al een aantal leuke auto's gevonden maar er kan nog meer bij. Heb je zelf een auto uit 1978 of ken je familieleden, vrienden, kennissen, collega's of buurtgenoten met een klassieker uit dat jaar, lees dan even het onderstaande.


We zoeken auto's die:

- die in 1978 op kenteken zijn gezet, van alle merken
- in zeer nette staat verkeren, het moet echt een auto zijn die als klassieker vertroeteld wordt, geen auto met tal van gebruikssporen
- zo veel mogelijk in originele staat verkeren, zonder modificaties uit een andere periode*)

*) Zo'n louvre-afdekplaat boven de achterruit kan dus wel, een setje lichtmetalen wielen uit bv. 2004 niet.


Wat bieden we?

- Twee toegangskaarten voor het Spettacolo
- een ontzettend leuke dag of weekend samen met duizenden autoliefhebbers

Belangstellenden kunnen zich aanmelden via concorso-apestaartje-alfaclub.nl.
Graag met naam, adres, telefoonnr, foto van de auto (of een omschrijving: merk, type, kenteken) en voorkeur voor zaterdag, zondag of beide dagen.




Ik had op de forums van Autovisie en Autoweek ook een oproep geplaatst, op de eerste helaas alleen een paar nietszeggende antwoorden, op de tweede hebben een paar 'helden' het topic dusdanig verziekt dat ik het heb laten verwijderen. Arjen Algra en ik zijn bezig klassiekerclubs te benaderen.

Het vinden van deelnemers is kost erg veel tijd, jullie hulp wordt enorm gewaardeerd :!:


Hans van Leeuwen

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: za aug 09, 2008 10:45
door Kosta
Een maat van me heeft een Kadett GT/e uit 1978, geel/wit combi. Concoursding, ik zal eens polsen of hij kan en wil.

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: za aug 09, 2008 10:46
door Dinky Boy
Dat klinkt goed!

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: za aug 09, 2008 10:59
door Kosta
@Dink, misschien moet je overwegen om ook auto's uit bijv. 1976 en 1977 toe te laten om zo meer kans te krijgen op reacties en deelnames. Tenslotte stonden er in 1978 in het straatbeeld ook auto's die wat ouder waren . :)

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: za aug 09, 2008 11:10
door Dinky Boy
Dat krijg je vanzelf als je uitgangspunt 'gekentekend in 1978' is 8)

'Marktintroductie 1978' zou inderdaad een ander beeld opleveren.

Voor echt leuke auto's met kenteken 1977 of 1979 willen we beste een uitzondering maken.

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: za aug 09, 2008 11:41
door Martin H
Hey, dat geeft er wel een verrassende wending aan SSAR. De kans om met een non-Alfa te gaan, krijg je maar 1 keer. Misschien dan toch maar met "de andere rode 4-deurs" komen. "DD" is officieel van oktober 1978. Hij is echter op 9 januari 1979 voor het eerst geregistreerd.
Afbeelding

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: za aug 09, 2008 12:30
door Dinky Boy
Als hij er nog net zo netjes uitziet als op de foto: ik keur hem goed ;)

Re: RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: za aug 09, 2008 12:49
door Martin H
Als hij er nog net zo netjes uitziet als op de foto: ik keur hem goed ;)
Is een foto van iets meer dan een maand geleden :)

edit: ik heb me aangemeld. Ik ga er overigens wel vanuit dat ze ergens op de paddock worden geparkeerd(?).

edit2: ja het is binnen de poort :D 8) \:D/

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: za aug 09, 2008 22:37
door sudsprint
Zal eens vragen of m'n vader wil komen met zijn Lancia Beta coupe.

Afbeelding

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: ma aug 11, 2008 22:13
door Alessandro
Afbeelding


:?:

Re: RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: ma aug 11, 2008 22:25
door Dinky Boy
:?:
Die is 2 dagen te jong, hè? :P


Zou heel leuk zijn om die er bij te zetten!

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: wo aug 27, 2008 20:01
door Alessandro
Hans, hij komt zaterdag.

Tenzij de prince of dakrness roet in het eten gooit natuurlijk. :wink:

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: wo aug 27, 2008 21:40
door dibro
Ik heb er geen, maar wel een (rijkelijk late :oops: ) tip: neem eens een kijkje op de vele fora. Het is niet te geloven, maar er bestaan ook Opel, VW, Toyota en Saab-clubs (om er maar een paar te noemen) :wink:

Zelf zal ik eens een berichtje typen op het autoweek-forum, wie weet.

Re: RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: wo aug 27, 2008 21:54
door Dinky Boy
Zelf zal ik eens een berichtje typen op het autoweek-forum, wie weet.
Dat raad ik je af, het gezeik wat je over je heen krijgt... ik heb mijn oproep laten verwijderen door de mods daar.


We hebben heel wat clubs aangeschreven, de respons was minimaal. Alleen directe benadering werkt.

RE: GEZOCHT: auto's (alle merken) uit 1978

Geplaatst: ma sep 01, 2008 20:22
door Martin H
Ik was zeer benieuwd naar de reacties als ik met de Opel op SSAR zou verschijnen. Op de A28 werd er vanuit passerende Alfa's minder opzij gekeken dan de dag ervoor naar mijn 155. Of verbeelde ik mij dat alleen maar? Op de toerit naar het circuit netjes aangesloten in de rij. Vervolgens was ik erg benieuwd hoe er bij de poort gereageerd zou worden. De eerste dame stuurde mij door naar de volgende. Zou zij mij de parkeerplaats buiten de poort willen opsturen net zoals de BMW X5 twee auto's voor mij? Voor de zekerheid zwaaide ik met de uitprint van de mail van de organisatie. Hierop verwees zij mij keurig naar het Welcome Centre. Na de Ascona bij het welkom centre te hebben geparkeerd, werd door een vrijwilliger bij de ingang direct gemeld dat ik bij Eric moest zijn. Binnengekomen werd ik enthousiast onthaald door Eric ('t Hart, soms?). Hij meldde al een Opel de parkeerplaats te hebben zien opdraaien. Na het verstrekken van de nodige papieren, weer ingestapt en kon ik snel door de poort rijden.
Het groene formulier had ik op het dashboard gelegd. De eerste man na de tunnel stuurde mij naar de tweede die op de splitsing stond. Zijn eerste reactie was om mij naar links te sturen, naar de overige "non-Alfa's" binnen de poort. Dichterbij gekomen, zag hij het groene formulier, herstelde hij zich snel en ik werd keurig naar het paddock gestuurd. Met een bekende bij de ingang was het sowieso geen probleem om daar op te komen. Even een kort praatje en daarna de uiteindelijk plek opgezocht. Op de eerste rij stonden een aantal Alfa’s waarop ik hem bescheiden daar achter wilde neerzetten. Daarop kwam de vrijwilliger (Arjen?) met het idee om hem vooraan te zetten. Juist om duidelijk te maken dat hier ook andere merken dan Alfa’s staan.
Na een parkeer steken, stond hij op z’n plek. Nog even het plakaat op voorruit plakken en mijn persoonlijke spullen in de kofferbak gooien en dat moest het dan zijn.
Zoals iedereen heb ik daarna eerst een rondje over het paddock gemaakt en even langs pitboxen gelopen om uiteindelijk op het dak van de pitboxen uit te komen. Het leuke van die plek was, dat ik van een afstandje de reactie’s kon observeren. Diegene die de moeite namen om even te kijken, leken wel positief te reageren. In zoverre je dat natuurlijk uit de gebaren kon afleiden. Zo was er iemand met grote gebaren met zijn arm aan het zwaaien en ondertussen aan zijn maten wat aan het uitleggen. Wat ik daaruit afleidde, was dat hij aan het uitleggen was, hoe je met de lange pook schakelt. Ook liep er iemand langs die ter hoogte van de antenne op het voorscherm klopte en ook op de motorkap. Blijkbaar iemand die wist dat die voorschermen daar krokant kunnen zijn. Op de mijne zit een nieuw, origineel voorscherm. Keihard dus.
Wat ik zo aanschouwde, stelde mij in iedergeval gerust, zover dat nog nodig was.
Tegen 16.00 uur had ik wel gezien en ingepakt. 1 keer het gaspedaal intrappen om de automatische choke er op te gooien, starten en lopen. Daarna zonder problemen de 150 kilometer huiswaarst gereden. Tot over 5 jaar! (Tenminste voor de Opel. Zelf wil ik er volgend jaar uiteraard weer bij zijn en dan weer gewoon met een Alfa).
Organisatoren, mede namens de “Asci” hartelijk dank!