Op het moment bestaat Alfa Romeo niet dus wat is het eigenlijk??? Montezemolo heeft begin maart 2005 uitgesproken dat Alfa Romeo haar eigen R&D in Arese moet behouden maar een dag na de afkoopsom van GM heeft men alle ideeen van tafel geveegd.
Hulde voor het geweldige hoofdartikel in het KB en geeft eens te meer aan dat het voorbestaan van Alfa Romeo vaak onder druk heeft gestaan maar dankzij
de sportieve spirit is men immer teruggekomen met fraaie/aparte en technisch interessante auto's. De Brera is dat in mijn ogen...niet. Veel dure, ingekochte materialen en onderdelen dat aan elkaar is gelast en geknoopt maar het is geen geheel. Alleen het gewicht geeft al aan dat men geen consessies heeft gemaakt maar sterker dat men niets anderen leveren kan als het platform en alle technische oplossingen oorspronkelijk zijn bedoeld voor een nieuwe Saab 9-5/Opel Senator etc. Had men aan Alfa Romeo de opdracht gegeven om voor de Brera naar eigen inzicht onderdelen in te kopen en men bijvoorbeeld een Nissan 350Z platform had ingekocht en daar de GMV6 had ingebouwd, benadert men in mijn ogen meer wat een Alfa Romeo zou moeten zijn.
Hopelijk heeft Kalbfell een plan aan elkaar gesmeed waar Alfa Romeo en Maserati fuseren en in de 21ste eeuw beide merken er iets toe doen.
Met alleen mooie en technisch interesante auto's ben je er tegenwoordig niet meer.... aangezien de groep liefhebbers te klein is, en deze groep sowieso amper nieuwe alfa's koopt, moet Alfa zich ook op de rest richten om het hoofd boven water te houden.
Dat houd in dat er meer eisen gesteld moeten worden om de auto op hetzelfde niveau te krijgen als de concurentie, en dat betekend ook dat er concessies gedaan moeten worden zoals gezamelijk onderdelen inkopen, bepaalde onderdelen samen ontwikkelen etc etc.
Misschien moeten sommige mensen zich maar is afvragen waarom alfa in de positie zit waar ze nu zitten, want dat ligt mijn inziens aan 2 factoren, namelijk aan Alfa zelf (slecht imago, slechte marketing, slechte service) als aan de potentiele kopers (nieuwprijs te duur, alleen 2e hands kopen, te bang om een alfa te kopen (en ja die zijn er)).
En wat betreft Kalbfell, hij heeft goed werk gedaan maar hij heeft ook 1 hele stomme fout gemaakt, namelijk zijn uitspraak in de pers dat de levering van de alfa 159 uitgesteld werd vanwege kwaliteitsproblemen.
Dat was een enorme marketingsblunder, waarmee je gelijk alle oude verhalen en vooroordelen bij de 'niet alfa rijders' weer naar boven haalt.
Kalbfell is daarom dus ook heel snel door de italianen "weggepromoveert" naar Maserati...